REKLAMA

eBay pozywa Amazona. "Za spisek"

2019-08-05 10:17
publikacja
2019-08-05 10:17

eBay oskarżył trzech pracowników kadry wyższego stopnia Amazona o nielegalne "konspirowanie na rzecz pozyskania dużych klientów". Klienci mieli rezygnować z prowadzenia sprzedaży na platformie eBay na korzyść Amazona. Pozew trafił już do sądu w Kalifornii.

fot. Reuters / / FORUM

Jak informuje The New York Times, dyrektorzy Amazona nakazywali "znacznej liczbie" pracowników wysyłanie prywatnych wiadomości na eBay'u, zachęcających do migracji na Amazona. Mieli przy tym korzystać z fałszywych kont zakładanych w serwisie eBay. Używali więc wewnętrznego systemu poczty eBay do "infiltracji z użyciem oszustw i fałszywych argumentów". W pozwie napisano, że "działania były skoordynowane, ukierunkowane przeciwko platformie i mające na celu jej szkodę". Jest to wyraźne pogwałcenie prawa RICO (oryg. Racketeer Influenced and Corrupt Organization Act). 

To nie pierwszy przypadek, kiedy eBay skarży się na działania Amazona. W październiku zeszłego roku platforma sprzedażowa również złożyła pozew przeciwko koncernowi Bezosa. Jednak ten złożony obecnie jest bardziej szczegółowy - wymieniono w nim bowiem nazwiska trzech menedżerów średniego szczebla, w tym Sonji Boch, szefa działu rekrutacji sprzedawców na całym świecie. 

Jak dowiadujemy się z pozwu, działania takie przyniosły zysk. Pracownikom Amazona spisek się udał i "zaspokoili znaczą część celów sprzedażowych zrekrutowanych sprzedawców poprzez nielegalną działalność". 

Jak widać konkurencja między platformami sprzedażowymi się zaostrza. Cała treść pozwu znajduje się tu.

Czego zakazuje regulamin eBay?

eBay zakazuje prowadzenia działań rekrutacyjnych polegających na "podkupowaniu" jego klientów.

Nie można także wymieniać wiadomości e-mail ani numerów telefonów za pośrednictwem wewnętrznego systemu poczty. Każdy, kto zakłada konto w serwisie, zgadza się na powyższe warunki. 

I właśnie m.in. te postanowienia złamali pracownicy Amazona. 

aw

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki