Żywiec Zdrój: kwas zamiast wody? Mężczyzna poparzył sobie przełyk

[Aktualizacja 14:48] Żywiec Zdrój czasowo wstrzymał sprzedaż produktów pochodzących z dwóch dni produkcji zakładu w Mirosławcu (Zachodniopomorskie). Wodą z tej partii poparzył się mieszkaniec Bolesławca.

Żywiec Zdrój: kwas zamiast wody? Mężczyzna poparzył sobie przełyk
Żywiec Zdrój: kwas zamiast wody? Mężczyzna poparzył sobie przełyk (fot. gemenacom / YAY Foto)

Rzecznik Żywca Zdroju Martyna Węgrzyn poinformowała PAP, że woda pochodziła z zakładu w Mirosławcu, który jest obecnie kontrolowany przez specjalistów z sanepidu. "Inspektorzy otrzymali wszelkie informacje, m.in. dane z zapisu produkcji (...). Aktywnie współpracujemy z sanepidem i policją" powiedziała. Dodała, że firma powołała również własną komisję specjalistów.

Z informacji rzeczniczki wynika, że w zgrzewce, z której pochodziła woda wypita przez mieszkańca Bolesławca, znajdowały się produkty z dwóch dni produkcji. "To jest dla nas dość nietypowa sytuacja. Musimy to sprawdzić. W zgrzewce jest 12 produktów. Z fabryki wyjeżdżają zawsze produkty z danego momentu. Tutaj znalazła się woda z różnych dni. To dla nas zaskakujące i rodzi pytania" powiedziała Węgrzyn.

Rzecznik zaznaczyła, że w tej chwili wątpliwości budzi woda w jednej butelce; tej, z której pił mieszkaniec Bolesławca. Nie wiadomo natomiast, czy w innych z tej zgrzewki też znajdują się jakieś groźne dla zdrowia substancje.

Węgrzyn dodała, że firma stara się wyśledzić, dokąd te partie trafiły, żeby zablokować ich sprzedaż. "W tej chwili nie ma podstaw, aby przypuszczać, że inne produkty stanowią zagrożenie dla zdrowia" powiedziała Węgrzyn.

Sprawę badają policja, prokuratura i sanepid. W środę wieczorem do bolesławieckiego szpitala trafił 31-letni mężczyzna z poparzonym przełykiem. Z ustaleń policji wynika, że wypił oryginalnie zapakowaną gazowaną wodę z etykietą Żywioł Żywiec Zdrój.

"Wyniki badań próbek wody pobranej w zakładzie w Mirosławcu mogą być znane w przyszłym tygodniu" - powiedziała PAP Krystyna Szołomicka z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. "Z informacji płynących z prowadzonej kontroli wynika na razie, że w zakładzie nie wydarzyło się nic niepokojącego" - dodała.

"Na obecnym etapie postępowania wyjaśniającego, poza wymienionym przypadkiem poparzenia, nie ma dotychczas dowodów na to, że woda Żywioł Żywiec Zdrój stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów" - podkreślono w komunikacie zamieszczonym stronie internetowej zachodniopomorskiego inspektora sanitarnego.

szf/ bos/ jra/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Życie

Ale kwas :/

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne