REKLAMA

Zwolnienia w Santanderze. Grupa zapowiada redukcje etatów, także w Polsce

2020-10-27 16:38
publikacja
2020-10-27 16:38
Zwolnienia w Santanderze. Grupa zapowiada redukcje etatów, także w Polsce
Zwolnienia w Santanderze. Grupa zapowiada redukcje etatów, także w Polsce
fot. Jon Nazca / / Reuters

Władze grupy Santander zapowiedziały we wtorek wdrażanie planu oszczędnościowego, w rezultacie którego bank miałby przeprowadzić zwolnienia pracowników. Redukcja załogi miałaby nastąpić m.in. w Polsce.

Jak poinformował na wtorkowej konferencji w Madrycie wiceprezes grupy Santander Jose Antonio Alvarez, szczegóły planu zwolnień są “w fazie dopracowywania”. Zapewnił, że pierwsze o planie likwidacji etatów banku dowiedzą się związki zawodowe.

Według agencji EFE oraz dziennika “La Vanguardia” władze banku planują masowe zwolnienia w okresie najbliższych dwóch lat. Media wskazują, że w rezultacie zwolnień bank miałby zaoszczędzić 1 mld euro.

Na konferencji prasowej Alvarez nie zaprzeczył doniesieniom prasy, że poza Hiszpanią zwolnienia w ramach grupy Santander mają nastąpić w Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.

“Zwolnienia, tak jak w przeszłości, również i tym razem zostaną przeprowadzone w sposób możliwie jak najmniej traumatyczny dla załogi, a cały ten proces będzie realizowany przy zachowaniu porozumień oraz poprzez dialog ze związkami zawodowymi” - zapewnił Alvarez.

Do wtorkowego popołudnia CCOO, najliczniejszy związek zawodowy wśród pracowników firmy Santander, zapewnił, że liczy na lojalność ze strony władz banku. Podkreślił, że kierownictwo banku “zawsze w relacjach z pracownikami zachowywało się z szacunkiem”.

Władze CCOO wyraziły nadzieję, że przed rozpoczęciem rozmów ze związkami w sprawie zwolnień informacje dotyczące tej sprawy nie powinny wydostać się do mediów.

Według informacji dziennika ekonomicznego “Expansion” bank Santander w ramach polityki oszczędnościowej, jaką obrał wskutek koronakryzysu, mógłby zwolnić nawet 3000 swoich pracowników. (PAP)

zat/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
syn_kornela
Brać odprawę, a ostatniego dnia wypowiedzenia zwolnienie od lekarza psychiatry. Można jeszcze do 6 miesięcy powiedzieć na chorobowym.
marxs
hehe aleś ty naiwny Pani Gertruda od razu Cię wezwie przed oblicze zusowskiego orzecznika który w tri miga uzdrawia nawet najbardziej chorych czy umierajacych
rysiek58
powodzenia w szukaniu kolejnej pracy z żółtymi papierami.
dlaczego_nie odpowiada rysiek58
W Pisie pełno takich
kryzysio odpowiada marxs
Bo ona ma przy biurku w doniczce taki kwiat jak w machocha Roszpunki w "Zaplątanych".

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki