REKLAMA

Zwolnienia w Generali. Pracę straci 300 osób

Weronika Szkwarek2016-03-23 11:44redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-03-23 11:44
Zwolnienia w Generali. Pracę straci 300 osób
Zwolnienia w Generali. Pracę straci 300 osób
/ FORUM

Generali Polska planuje zmiany we wszystkich oddziałach swoich firm. W związku z restrukturyzacją część pracowników ma otrzymać ostateczne wypowiedzenie, a części zostanie zaproponowane inne stanowisko. Swoją karierę pod znak zapytania będzie musiało postawić około 300 osób.

Generali prowadzi swoją działalność w Polsce przez cztery spółki - Generali Towarzystwo Ubezpieczeń, Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń, Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz Generali Finance. Od 2013 roku w skład grupy Generali weszła również firma Proama. We wszystkich wymienionych przedsiębiorstwach planowane są zmiany personalne - poinformował kurierlubelski.pl.

fot. / / FORUM

Rzecznik prasowy Generali Polska potwierdza te doniesienia w oświadczeniu przygotowanym dla Bankier.pl:

- Zarządy spółek wchodzących w skład Grupy Generali w Polsce podjęły decyzję o reorganizacji oraz wdrożeniu planu zwolnień grupowych. Restrukturyzacją zostanie objętych do 300 osób do końca bieżącego roku.

- Wzrost wartości wypłat szkód osobowych, zmieniające się otoczenie regulacyjne, mało selektywna ocena ryzyka mają negatywny wpływ na cały rynek, a także na nasze spółki w Polsce. Wprowadziliśmy już wiele inicjatyw, takich jak nowa kadra zarządzająca, produkty, IT, procesy likwidacji szkód. Dodatkowo musieliśmy podjąć bolesną decyzję o redukcji kosztów poprzez zmniejszenie zatrudnienia. Jestem pewien, że po wdrożeniu tych zmian, Generali będzie bardziej konkurencyjne, dostarczając wysokiej jakości produkty i usługi swoim Klientom – mówi Andrea Simoncelli, prezes zarządu spółek Generali w Polsce.

Generali przeprowadzi konsultacje z przedstawicielami pracowników Generali TU SA, Generali Życie TU SA i Generali Finance, w wyniku których zostaną opracowane regulaminy zwolnień grupowych. Plan redukcji zatrudnienia obejmie do 300 pracowników wszystkich czterech spółek (Generali TU SA, Generali Życie TU SA, Generali PTE i Generali Finance) łącznie w całym kraju do końca bieżącego roku. Część osób otrzyma propozycję zmiany działu lub stanowiska, a część wypowiedzenia definitywne. Proces zwolnień będzie następował etapami. Dla odchodzących pracowników zostaną zorganizowane działania, mające na celu wspieranie ich na rynku pracy, w tym rozmowy z head hunterami, szkolenia z zakresu pisania CV i skutecznego przygotowania do rozmów rekrutacyjnych - poinformowała spółka.

Źródło:
Tematy
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~jack
Przekazuję aktualny cytata z Gazety Ubezpieczeniowej : "W 2015 r. Generali osiągnęło 4,8 mld euro zysku operacyjnego, o 6,1 proc. więcej niż w roku 2014. Zysk netto, wynoszący 2 mld euro (wzrost o 21,6 proc. rok do roku), okazał się najlepszy w ciągu ostatnich 8 lat.
Wprowadzenie nowych produktów i nowe inicjatywy
Przekazuję aktualny cytata z Gazety Ubezpieczeniowej : "W 2015 r. Generali osiągnęło 4,8 mld euro zysku operacyjnego, o 6,1 proc. więcej niż w roku 2014. Zysk netto, wynoszący 2 mld euro (wzrost o 21,6 proc. rok do roku), okazał się najlepszy w ciągu ostatnich 8 lat.
Wprowadzenie nowych produktów i nowe inicjatywy biznesowe podwyższyły łączną wartość składek do 74,2 mld euro W segmencie życiowym zysk ze składek wzrósł o 6,2 proc. do 53,3 mld euro m.in. dzięki poprawie we wszystkich liniach biznesowych. Zysk operacyjny wyniósł 3 mld euro (spadek o 0,4 proc). Z kolei w segmencie majątkowym zysk operacyjny sięgnął 2 mld euro (wzrost o 8,5 proc.), a składki zwiększyły się o 0,8 proc. do 20,9 mld euro dzięki pozytywnemu wynikowi linii pozakomunikacyjnych. Szczególnie silny wzrost zanotowano w środkowej i wschodniej Europie."

Same sukcesy , firma kwitnie , rozwija się - to dlaczego tak naprawdę zwalniają pracowników ? . Przecież w 2014 r. tez zwalniali.
~Llubellak
A moze zamiast zwalniać 300 osób które co jak co pracują na sukces firmy, wywalić 1-5 członków zarządu, moze jakiegoś dyrektora od czegoś tam albo zmniejszyć pensje zarządowi o te przysłowiowe 5 groszy i przecież na to samo wyjdzie!
~autor
Ale godzinowo nauczyciel ma lepiej niż u Was w korpo. 18h zamiast niby 40 a w praktyce min 50h, co 45 minut przerwa, wakacje, ferie, święta (już od jutra do wtorku), rekolekcje, roczne urlopy na poratowanie zdrowia itd. Tylko idiota poszedłby do korpo. To jest dopiero życie nauczyciela, parę nadgodzin i korepetycje dla uczniów,Ale godzinowo nauczyciel ma lepiej niż u Was w korpo. 18h zamiast niby 40 a w praktyce min 50h, co 45 minut przerwa, wakacje, ferie, święta (już od jutra do wtorku), rekolekcje, roczne urlopy na poratowanie zdrowia itd. Tylko idiota poszedłby do korpo. To jest dopiero życie nauczyciela, parę nadgodzin i korepetycje dla uczniów, których się uczy (czytaj opłata za dobrą ocenę) i oni się śmieją z tyh waszych śmiessznych korpo.
~Ton
Nie dziwie sie ze interes slabo im idzie. Ubezpieczalem tam mieszkanie przez 10 lat, przyslali w koncu wypowiedzenie i kazali zadzwonic na jaks numer. Tam pani powiedziala ze przekieruje sprawe i osoba odpowiedzialna oddzwoni. Nikt nie zadzwonil. Znalazlem innego ubezpieczyciela. Zycze sukcesow z takim Nie dziwie sie ze interes slabo im idzie. Ubezpieczalem tam mieszkanie przez 10 lat, przyslali w koncu wypowiedzenie i kazali zadzwonic na jaks numer. Tam pani powiedziala ze przekieruje sprawe i osoba odpowiedzialna oddzwoni. Nikt nie zadzwonil. Znalazlem innego ubezpieczyciela. Zycze sukcesow z takim podejsciem.
~Generał
dżizas, to tam 300 osób pracuje? że tak spytam niewinnie, kto tych gamoni z "generali" utrzymuje?
~der
"szkolenia z zakresu pisania CV " MIODZIO
~JurnyDziadek
Zwolnienia wynikaja z konsolidacji i przejec jakie robili! A tlumacza sie, ze to przez zmiany przepisow i trudny rynek. Ale sciema!
~curichowiec
Jak przejmowali Zurycha to też mnie zwolnili.
Takiego pracownika jak ja z takim potencjałem.
A ja dalej karierę robie w korpo.
Jakbyście mnie nie zwolnili to lepiej by wam szło a tak dziadujecie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki