REKLAMA

Zrobił biznes w USA na popularnej zabawie

Grzegorz Marynowicz2014-10-17 12:53analityk Bankier.pl
publikacja
2014-10-17 12:53
fot. Tinnus / Tinnus.com

Balonowe bitwy to popularna zabawa zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Jedyny problem to długotrwałe przygotowywanie amunicji dla dziecięcych potyczek. Napełnienie i zawiązanie dla swoich pociech setek balonów z wodą a następnie ich zawiązanie zajmuje rodzicom sporo czasu. Okazuje się, że nawet tutaj można było znaleźć biznesową niszę o czym przekonuje wynalazek, który stworzył Josh Malone.

Właściciel firmy Tinnus Enterprises jest pomysłodawcą systemu, który w ciągu minuty pozwala na przygotowanie setki balonów z wodą. Wszystko za sprawą opatentowanego urządzenia o nazwie Bunch O Balloons. Wynalazek zawiera 37 balonów przygotowanych do jednoczesnego napełnienia i automatycznego zawiązania. Wystarczy do Bunch O Balloons podłączyć wąż z wodą, by po minucie cieszyć się amunicją do balonowej wojny.  

37 balonów jest gotowych do jednoczesnego napełnienia i zawiązania (fot. Tinnus Enterprise / Tinnus.com)

Josh Malone ze swoim pomysłem uruchomił kampanię na serwisie Kickstarter. Celem przedsiębiorcy było zebranie od internautów 10 tys. dolarów na wprowadzenie projektu z fazy prototypu do realizacji.

Zainteresowanie użytkowników najpopularniejszej platformy crowdfundingowej na świecie przerosło oczekiwania pomysłodawcy. Pomysł Bunch O Balloons został wsparty kwotą 929 tys. dolarów przez 21 tys. użytkowników Kickstartera.


Pozyskane środki pozwoliły na dopracowanie produktu, rozpoczęcie masowej produkcji, przygotowanie kampanii marketingowej. Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem zwłaszcza najmłodszych klientów. Obecnie właściciel patentu poszukuje dystrybutorów swojego niecodziennego produktu. 

Grzegorz Marynowicz

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”. Tel.: 504 256 447

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~mat
legalne zaśmiecanie planety ? rzeczywiście powód do dumy.
~starsza
U nas jest droga woda i rodzice pilnują,żeby dzieci nie lały pełną wody wannę.U nas ta zabawa się nie przyjmie!U nas każdy nowy rok przynosi podwyżki,mam 64 lata i nie pamiętam roku ,żeby takowej nie było,"żeby żyło się lepiej"!
~korwinzjadłmyckę
U nas i tak nie dostał by patentu, bo urzędasy by powiedziały, że jego wynalazek jest niebezpieczny itp. Jakbym spróbował skorzystać z kickstartera, to pierwszą kosą pod nogi był by 23% VAT od usług internetowych i kto wie, czy nawet nie także podatek od darowizny. Za dużo pieniędzy? Jak bym nie zdążył z wykorzystaniem U nas i tak nie dostał by patentu, bo urzędasy by powiedziały, że jego wynalazek jest niebezpieczny itp. Jakbym spróbował skorzystać z kickstartera, to pierwszą kosą pod nogi był by 23% VAT od usług internetowych i kto wie, czy nawet nie także podatek od darowizny. Za dużo pieniędzy? Jak bym nie zdążył z wykorzystaniem tak wielkich środków - ciach podatek dochodowy od tego co nie poszło na produkcję. Ciekawe co powiedzieli by ci co zapłacili. Eksport do USA - ciach bo jakiemuś urzędnikowi tam ubzdurało się by to samo co tu Polakowi, co do zagrożeń, ale tylko kiedy chodzi o obce firmy chcące zdobywać ich rynek. Spójrzmy prawdzie w oczy, co się martwisz, co się smucisz, ze wsi jesteś, do wsi wrócisz.
~jaś
trochę jestem zdziwiony , że nikt wcześniej tego nie wymyślił. Widać na tym przykładzie ,że jest jeszcze wiele czynności , które można zmodyfikować. gratki.
~jss
przedsiebiorcy nie w rozumieniu polskich przepisow w mysl polskich przepisow bylby wielokrotnym przestepcom ! dlatego polska nigdy nie bedzie normalnym krajem przepisy przepisy to one lamia ludzi i niszcza i nic sie nie zmieni moze za 10-15 jak braknie kazy z uni i nie bedzie za co uczymac panstwa jak bylo w grecji i porugalii ale przedsiebiorcy nie w rozumieniu polskich przepisow w mysl polskich przepisow bylby wielokrotnym przestepcom ! dlatego polska nigdy nie bedzie normalnym krajem przepisy przepisy to one lamia ludzi i niszcza i nic sie nie zmieni moze za 10-15 jak braknie kazy z uni i nie bedzie za co uczymac panstwa jak bylo w grecji i porugalii ale unia tyle co grekom i porugalczykom nie da to pewne
~lolol
Spokojnie, zaraz go usadzą, bo pożyczki nie wziął z banku.
~anonimowy
Zapewne Unia daje pieniądze tylko pytanie co się z tymi pieniędzmi dzieje. Ponoć dostajemy kilka Miliardów rocznie choćby na dotacje, tylko kto te dotacje dostaje skoro zwykły przedsiębiorca musi brać kredyty. My się na dotację nie załapaliśmy mimo że był jeszcze okres ich przyznawania, wiec zaproponowano nam tani Zapewne Unia daje pieniądze tylko pytanie co się z tymi pieniędzmi dzieje. Ponoć dostajemy kilka Miliardów rocznie choćby na dotacje, tylko kto te dotacje dostaje skoro zwykły przedsiębiorca musi brać kredyty. My się na dotację nie załapaliśmy mimo że był jeszcze okres ich przyznawania, wiec zaproponowano nam tani kredyt ze wsparciem unijnym który okazał się tak tani że wynosił zaledwie 15% i wymagał zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Czasem się zastanawiam czy te dotacje nie wędrują do zagranicznych firm stacjonujących w Polsce zamiast do Polaków otwierających własne biznesy. No ale normy unijne które podnoszą poprzeczkę i koszty Polskim przedsiębiorcą no tego nam nie żałują
~plazowicz odpowiada ~anonimowy
Firma w której pracuje dostaje kredyty w PLN na 3,8%. Zabezpieczenie hipoteką. Kapitał 100% polski. Bank niemiecki. Nie opowiadaj więc głupot rozszerzając swój jednostkowy przypadek na wszystkich. Być może twój biznes jest po prostu ekstremalnie lipny, a zyski nieregularne, lub w ogóle ich nie ma. Może zabezpieczenie Firma w której pracuje dostaje kredyty w PLN na 3,8%. Zabezpieczenie hipoteką. Kapitał 100% polski. Bank niemiecki. Nie opowiadaj więc głupot rozszerzając swój jednostkowy przypadek na wszystkich. Być może twój biznes jest po prostu ekstremalnie lipny, a zyski nieregularne, lub w ogóle ich nie ma. Może zabezpieczenie to jakaś rudera? Dlatego bank proponuje ci lichwę.
~endi odpowiada ~anonimowy
Kto bierze te dotacje ? kolesie i cwaniacy http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sposob-wiceministra-na-orzechowy-biznes,117973.html
~ewelina
jeśli cos piszesz to nie rób głabie błedów

Powiązane: Pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki