REKLAMA

Zmiany w radzie nadzorczej Polska Press po przejęciu spółki przez PKN Orlen

2021-04-08 17:07
publikacja
2021-04-08 17:07
Zmiany w radzie nadzorczej Polska Press po przejęciu spółki przez PKN Orlen
Zmiany w radzie nadzorczej Polska Press po przejęciu spółki przez PKN Orlen
fot. KACPER PEMPEL /

W związku ze zmianą właściciela Polska Press i przejęciem tej spółki przez PKN Orlen, zmienił się skład rady nadzorczej. Dotychczasowi członkowie rady Polska Press zostali odwołani i powołano nowy jej skład, czteroosobowy. Szefem rady został Tomasz Jakubiak, wiceprezes PGE Ventures.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Polska Press Joanna Pazio, obecnie w radzie nadzorczej tej spółki, oprócz jej przewodniczącego Tomasza Jakubiaka, zasiadają także jako członkowie: Marcin Dec, Marcin Jankowski i Magdalena Skowyrska.

„Są to wszyscy nowi członkowie rady nadzorczej Polska Press” – powiedziała PAP Pazio. Wyjaśniła, iż wcześniej w skład rady nadzorczej wchodzili przedstawiciele poprzedniego właściciela, którzy zostali w ostatnim czasie odwołani, a do rady powołane zostały cztery nowe osoby.

Jak podała Polska Press, nowy przewodniczący rady nadzorczej tej spółki Tomasz Jakubiak to wiceprezes PGE Ventures, „ekspert ds. marketingu, związany głównie w mediami”. Wcześniej pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa ds. marketingu w „Gazecie Giełdy Parkiet”, wiceprezesa w Presspublica oraz wiceprezesa firmy badawczej TNS OBOP, był także członkiem władz organizacji branżowych wydawców zajmujących się m.in. badaniami rynku. Jakubiak zajmował się też relacjami inwestorskimi w jednej ze spółek giełdowych.

„Ostatnie lata to praca w zarządzie jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz funkcja wiceprezesa w spółkach z grupy PKN Orlen” – wyjaśniła w informacji spółka, odpowiadając na pytania PAP.

Polska Press przekazała także informacje, dotyczące obecnych członków rady nadzorczej tej spółki. Jak podano, Marcin Dec to prezes Sigma Bis, który – jak podkreślono w informacji - „z branżą mediowo-reklamową związany jest od ponad 20 lat”. W ostatnich latach pełnił funkcję CEO w Grupie IPG Mediabrands w Polsce, która obejmuje domy mediowe Initiative, Universal McCann, BPN, U2 Media i Reprise Media, przy czym z domem mediowym Initiative był związany przez 16 lat. W latach 2004-06 Dec pełnił funkcję media directora, w latach 2006-08 dyrektora zarządzającego, natomiast CEO - od 2008 r. W 2012 r. został szefem polskiego oddziału BPN. Wcześniej przez siedem lat pracował w OMD Poland. Pełnił tam m.in. funkcję dyrektora zarządzającego pionu Brand&Media.

Marcin Jankowski - jak przekazała Polska Press - jest dyrektorem biura kontrolingu sprzedaży PKN Orlen – w spółce tej pracuje od 2010 r., a Magdalena Skowyrska to z kolei specjalistka w Biurze Grupy Kapitałowej PKN Orlen – w koncernie zatrudniona jest od 2008 r.

Polska Press informowała wcześniej, iż 1 marca zawarta została umowa kupna tej spółki przez PKN Orlen. „Oznacza to, że spółka PKN Orlen jest formalnym właścicielem Polska Press, która wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Orlen” – informowano wówczas w komunikacie.

Na początku marca Polska Press oznajmiła o rezygnacji prezes spółki Doroty Stanek, która stanowisko to piastowała od 2004 r. Z początkiem kwietnia do zarządu Polska Press powołana została dziennikarka i autorka książek, związana dotychczas m.in. z „Gazetą Polską Codziennie” i Telewizją Republika, Dorota Kania, która przejęła obowiązki odwołanego z końcem marca członka zarządu Pawła Fąfary.

W trzyosobowym zarządzie Polska Press pozostali wówczas: wiceprezes Dariusz Świąder oraz Magdalena Chudzikiewicz, jako członek zarządu.

O ostatnich zmianach w radzie nadzorczej Polska Press poinformował w czwartek m.in. portal wirtualnemedia.pl. (PAP)

mb/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jes
Daniel O. nadal jest prezesem? Pomimo udowodnionych przestępstw? Brawi Ziobro.
kris74keh
Na razie udowodniono ,że ma dosyć duży majątek, ale rozumiem ,że to już przestępstwo. Ot rewolucyjna czujnosć nie pozwala spać lewakom.

Powiązane: Orlen przejmuje Polska Press

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki