Zmiany w Uberze: nowy cennik i płatność gotówką

Uber wprowadza płatność gotówką na razie jedynie na terenie Warszawy, co zostało sprostowane przez sieć w e-mailach wysłanych w czwartek do użytkowników. Klienci odczują również inną istotną zmianę - zmieni się bowiem cennik dotyczący przejazdów na dłuższych trasach. 

(fot. Aaron Josefczyk / Reuters)

Uber - nowy cennik 

Kolejną nowością w przejazdach z Uberem jest zmiana opłat. Do tej pory przy dalekich trasach poza miasto pojawiała się opłata w wysokości 10 lub 20 złotych w chwili przekroczenia 1. lub 2. linii aglomeracyjnej. 

- Takie rozwiązanie rekompensowało kierowcy daleką podróż, jednak  powodowało wiele pytań zarówno ze strony pasażerów, jak i kierowców. Dlatego też usunęliśmy opłaty za wyjazd poza linie aglomeracyjne oraz stałe stawki za przejazdy (kwoty automatycznie naliczane na wybranych trasach np. na lotnisko). W zamian wprowadzamy zmiany w cenniku na długich dystansach. Odtąd cena przejazdu nie jest uwarunkowana granicami linii aglomeracyjnych, ale długością trasy -  poinformował Alex Ostrowski na blogu Ubera. 

Nowa opłata kilometrowa naliczana po przekroczeniu dystansu:  

  • 15 km w Warszawie
  • 10 km w Krakowie
  • 15 km w Trójmieście
  • 13 km we Wrocławiu
  • 10 km w Poznaniu
  • 12 km w Łodzi
  • oraz 20 km na terenie konurbacji śląskiej

wyniesie 3,30 zł w przypadku usługi uberX oraz 4 zł w przypadku usługi uberSELECT/uberVAN.

I jako przykład Uber podaje:

Warszawa: Twój przejazd z uberX wynosi 17 km. Dla pierwszych 15 km opłata za km wynosi 1,30 zł/km, dla ostatnich 2 km stawka to 3,30 zł/km.

Uber wprowadza płatność gotówką 

- Wprowadziliśmy możliwość płacenia za przejazdy gotówką. Możesz zmienić swoją metodę płatności po wprowadzeniu destynacji, klikając na pasku powyżej potwierdzenia przejazdu. Wybierz dogodną dla siebie metodę płatności i zamów przejazd - poinformował klientów Uber. 

W grudniu 2017 roku pisaliśmy o tym, że Uber wprowadzi płatność gotówką tylko w Warszawie i w co dziesiątym aucie. Za zakup i zamontowanie kasy fiskalnej w samochodzie kierowca będzie musiał sam pokryć zakup, a firma podała wówczas, że dzięki współpracy z jednym z producentów kas, kierowcy Ubera otrzymają zniżki na sprzęt. 

Dlaczego Uber podjął taką decyzję? W informacji podanej na blogu korporacji Ewa Michalak napisała: "Ty mówisz – my słuchamy. Od teraz masz pełną dowolność w wyborze swojej metody płatności. Chcemy, aby każdy sam podejmował decyzję, w jaki sposób podróżuje, a płatność gotówką sprawia, że przemieszczanie się po mieście jest jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne dla wszystkich. Preferowaną metodę płatności możesz zmieniać dowolnie przed zamówieniem każdego kolejnego przejazdu".

Weronika Szkwarek

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 agentromek

przesadzają z deka z tymi opłatami. Na początku tyle samochodów od nich jeździło a teraz się coś zepsuło. Mi to wygodniej opti taxi jeździć teraz bo kurs mają tańszy. Aplikacja działa jak należy a z ich coś się ostatnio dziwne rzeczy działy bo nie dało się zamówić auta

! Odpowiedz
2 3 studenciak_

dużo łatwiej jest mi zrozumieć taki podział trasy niż jakieś dziwne strefy miasta, które stosują taksówkarze

! Odpowiedz
3 3 bankier_

zmiana cennika to raczej ukłon w stronę kierowców ubera - dobra zmiana

! Odpowiedz
4 7 dizapera

chyba przerzucę się na płatność gotówką

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia