Zmiany w CIT dadzą blisko 2 mld zł wpływów do budżetu

2020-09-17 07:00
publikacja
2020-09-17 07:00
fot. Mattz90 / Shutterstock

1,9 mld zł wpływów do budżetu przyniosą w 2021 roku zmiany w przygotowanej noweli ustawy o CIT - podano w ocenie skutków regulacji projektu, który został skierowany do konsultacji społecznych..

Łącznie w ciągu 10 lat do budżetu, z tytułu zmian wpływnie 16,7 mld zł.

Zmiany zaproponowane przez resort finansów polegają m.in na objęciu spółek komandytowych oraz niektórych spółek jawnych reżimem podatku dochodowego od osób prawnych.

MF chce też ograniczenia stosowania ulgi abolicyjnej. (PAP Biznes)

map/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bool
"Zmiany w CIT zabiorą blisko 2 mld zł z portfeli Polaków"
anty12
Komunisci mysla ze kazdy potulni ebedzei placic podwojne opodatkowanie HAHAHAH. Zobacza pieniedze jak swinia grzmot. Tak samo jak obnizenie stop mialo dac impuls inwestycyjny i dalo g, a nie impuls. Wyjada do Czech. Mysla ze zobacza jakies pieniedze od Polakow za granica, bo zniosa ulge abolicyjna. Zobacza wielkie g, a nie podatki Komunisci mysla ze kazdy potulni ebedzei placic podwojne opodatkowanie HAHAHAH. Zobacza pieniedze jak swinia grzmot. Tak samo jak obnizenie stop mialo dac impuls inwestycyjny i dalo g, a nie impuls. Wyjada do Czech. Mysla ze zobacza jakies pieniedze od Polakow za granica, bo zniosa ulge abolicyjna. Zobacza wielkie g, a nie podatki od nich. Przyjma odce obywatelsta i juz pies z kulawa nogo tu nie przyjedzie. Moze stado hello maj friend na rowerku.
mknowak
G.... będą mieli a nie większe wpływy. znikną wszystkie komandyty i tyle w temacie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki