REKLAMA

Zmiana na stanowisku prezesa ING Banku Śląskiego

2016-03-04 13:58
publikacja
2016-03-04 13:58

Małgorzata Kołakowska będzie zarządzać międzynarodową siecią bankowości korporacyjnej w Grupie ING. Brunon Bartkiewicz kandydatem na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego.

Kandydatura Brunona Bartkiewicza została przedstawiona do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego. Uchwała Rady Nadzorczej powołująca go na prezesa wejdzie w życie po uzyskaniu zgody KNF. Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90. W latach 1995 – 2000 oraz 2004 – 2010 był prezesem ING Banku Śląskiego. W ostatnim czasie odpowiadał w Grupie ING za innowacje.

Małgorzata Kołakowska obejmie stanowisko Global Head of Network, Wholesale Banking w Grupie ING od 1 kwietnia 2016 roku.

Bank podał, że z funkcji wiceprezesa zrezygnował także Ignacio Juliá Vilar. Z dniem 1 maja 2016 r. zostanie on nowym wiceprezesem ds. innowacji w Amsterdamie. Obejmie również nowo utworzoną funkcję szefa segmentu bankowości detalicznej w grupie ING.

- To wyróżnienie, kiedy menedżer z Polski obejmuje wysoką pozycję w Grupie ING. Jesteśmy przekonani, że Małgorzata Kołakowska z sukcesem wykorzysta swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności menedżerskie na nowym stanowisku. Zostawia ING Bank Śląski w doskonałej kondycji finansowej. Bank jest dobrze przygotowany do sprostania wyzwaniom konkurencji i dalszego dynamicznego rozwoju. Jednocześnie witamy w Banku doświadczonego menedżera, jakim jest Brunon Bartkiewicz. Jestem przekonany, że jego doświadczenia zdobyte za granicą przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji ING Banku Śląskiego na polskim rynku – powiedział Antoni Reczek, przewodniczący rady nadzorczej ING Banku Śląskiego.

W ostatnich sześciu latach, w okresie w którym Małgorzata Kołakowska była prezesem nastąpił dynamiczny rozwój banku. Wartość kredytów wzrosła ponad dwu i półkrotnie z ok. 27 mld zł na koniec 2009 roku do blisko 69 mld zł w 2015 roku, w tym samym czasie nastąpił prawie dwukrotny przyrost depozytów z ok. 47 mld zł do niemal 90 mld zł. Liczba klientów banku wzrosła z 2,8 mln do ponad 4 mln obecnie. Towarzyszył temu wzrost wyników finansowych banku – w ciągu sześciu lat nastąpiło podwojenie zysku.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~goldman
szkoda ze kolakowska odchodzi ona to tak jak yeti nikt jej nigdy nie widział ani jej kochankow prawda ze ING to instytucja pazerna na prowizjie dla drobnych ciułaczy nazwe tez powinni zmienić na kondrad bank bo nie chcą udzielać kredytow gornikom
~Cześć
Polecam prześledzić raporty finansowe banków - ING jest bankiem, który ma bardzo niski wskaźnik dochodu z prowizji do dochodu całkowitego w porównaniu z całym rynkiem. Z tego co wiem to udzielają kredytów górnikom, tylko górnicy są mamieni przez związkowców, że ING robi krzywdę górnikom.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~OnSam
Jeśli wam nie odpowiada, to zrezygnuje z usług, a nie głście swoich tez na temat tego banku.
~antypolskiBank
Antypolski bank, w którym aby wybrać pieniądze bez prowizji trzeba biec na drugi koniec miasta, bo tak "ogromną liczbę" bankomatów posiadają. Jeżeli nie wykonasz transakcji kartą na 300 zł/mc zabiorą ci kolejne 7 zł. Niekorzystne marże dla kredytobiorców. Marna obsługa. Po kilkunastu latach, wyprowadzam się Antypolski bank, w którym aby wybrać pieniądze bez prowizji trzeba biec na drugi koniec miasta, bo tak "ogromną liczbę" bankomatów posiadają. Jeżeli nie wykonasz transakcji kartą na 300 zł/mc zabiorą ci kolejne 7 zł. Niekorzystne marże dla kredytobiorców. Marna obsługa. Po kilkunastu latach, wyprowadzam się z całą rodziną z tego antypolskiego banku, przeciwnego technologiom opartym na węglu.
~PP
Też jestem przeciwny spalaniu węgla , uważam,że CO2 odpowiedzialne jest za przedwczesną śmierć tysięcy Polaków,pogarsza jakość życia , tworzy smog, Jestem za rozwojem energetyki jądrowej i OZE i przeciwny jestem utrzymywania górników z kieszeni podatników. Czy to oznacza ,że jestem antypolski?????????????
~ekologiczneMrzonki odpowiada ~PP
Polski ciągle nie stać na przestawienie się na gaz, ropę lub nowoczesne technologie, ponieważ jesteśmy za biedni. Może za kilkanaście lat. Spalanie węgla ma swoje minusy ale mamy go pod dostatkiem i mamy gwarancję, że nagle zimą nikt nie zakręci nam kurka a w mieszkaniach nie zabraknie ciepła i prądu. Nie jestem nauczycielem Polski ciągle nie stać na przestawienie się na gaz, ropę lub nowoczesne technologie, ponieważ jesteśmy za biedni. Może za kilkanaście lat. Spalanie węgla ma swoje minusy ale mamy go pod dostatkiem i mamy gwarancję, że nagle zimą nikt nie zakręci nam kurka a w mieszkaniach nie zabraknie ciepła i prądu. Nie jestem nauczycielem myślenia, do tego musisz dojść sam... Ze smogiem należy walczyć poprzez założenie filtrów a indywidualnym odbiorców przestawić na gaz. panele i ekologiczne rozwiązania. Cały przemysł energetyczny i ciężki musi pracować na węglu, alternatywy dla Polski brak...
~Jan
I tak Getin Noble Bank jest najlepszy! Ja mam tam kredyt i jestem zadowolony. Getin Bank najlepszy bank, gorąco polecam.

Powiązane: Bankowość 3.0 - Ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki