REKLAMA

Złoty znów pod presją. Kurs euro w górę

2020-09-23 09:35
publikacja
2020-09-23 09:35
Złoty znów pod presją. Kurs euro w górę
Złoty znów pod presją. Kurs euro w górę
fot. D-VISIONS / / Shutterstock

Po nieco szalonym wtorku nie możemy liczyć na nudę na polskim rynku walutowym. W środę rano kurs euro ponownie ruszył w górę, atakując poziom 4,50 zł.

Wtorek był ciężkim dniem dla złotego. Kurs euro z samego rana dynamicznie ruszył w górę, kontynuując poniedziałkową zwyżkę. Jednakże po dotarciu w pobliże 4,51 zł notowania wspólnotowej waluty szybko zaczęły się obniżać, do wieczora schodząc w pobliże 4,48 zł.

Po tym cofnięciu w środę rano kurs euro znowu ruszył w górę, rosnąc do blisko 4,50 zł. Jednakże później notowania euro zaczęły spadać. O 9:40 europejska waluta była wyceniana na 4,4893 zł, a więc wciąż o ponad półtora grosza powyżej kursu odniesienia. Jeśli środowe notowania zakończylibyśmy na tym poziomie, to EUR/PLN wyznaczyłby najwyższy kurs zamknięcia od maja.

Wraz z euro górę poszły notowania pozostałych głównych walut. Za dolara amerykańskiego w środę rano trzeba było zapłacić prawie 3,84 zł, także o ponad grosz więcej niż dzień wcześniej. Kurs franka szwajcarskiego po zwyżce o blisko dwa grosze utrzymał się powyżej 4,17 zł. Podczas wtorkowej sesji para frank-złoty była notowana po niemal 4,20 zł.

Nieco spokojniej zachowywały się notowania funta brytyjskiego, który tracił do dolara i na parze z amerykańską walutą był najsłabszy od miesiąca. W efekcie cena szterlinga na polskim rynku podniosła się tylko o pół grosza, do 4,87 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jag63
A mogliśmy mieć już Euro.

Do diabła z pisem.

.
antek10
PLN - szmaciana waluta - plus minus 7-10% w ciągu każdego miesiąca.
and-owc
Daleko do 5 zeto (Daleka droga twa...) -"To ziemia..." (Stan Borys). " Idę drogą nieznaną..."- (Stan Borys".
karbinadel
I w te sposób codziennie powstaje nowa zapchajdziura. Do wyboru: kurs spada, kurs rośnie, kurs bez zmian :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki