REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Zeneris Projekty ma kolejną umowę z Wodami Polskimi; wartość kontraktów to ponad 10 mln zł

2022-11-14 11:12
publikacja
2022-11-14 11:12

Zeneris Projekty podpisało kolejną umowę z Wodami Polskimi, o wartości niemal 1,2 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Wartość kontraktów zawartych od lipca przekroczyła 10 mln zł.

Zeneris Projekty ma kolejną umowę z Wodami Polskimi; wartość kontraktów to ponad 10 mln zł
Zeneris Projekty ma kolejną umowę z Wodami Polskimi; wartość kontraktów to ponad 10 mln zł
/ Bankier.pl

"Tuż po zawarciu [umowy - przyp. PAP] rozpoczęliśmy przeprowadzanie pomiarów geodezyjnych, obliczeń hydrologicznych i prac geologicznych. W ramach realizacji przedsięwzięcia, którego celem jest zwiększenie zdolności retencyjnej zlewni rzek na terenie Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim, zaprojektujemy jazy i zastawki oraz poprawimy stosunki wodne. Dzięki temu zrealizujemy działania zmierzające do zatrzymania wody na tych terenach oraz przeciwdziałania skutkom suszy" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu spółki Zeneris Projekty, Mariusz Kostrzewa.

"Pod koniec października Zeneris Projekty SA podpisała także umowę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych na terenie Zarządu Zlewni w Kaliszu. Wartość kontraktu wynosi blisko 1,5 mln zł" - napisano.

Prezes dodał, że umowa obejmuje prace nad dokumentacją projektową w zakresie: odbudowy progu na rzece Prośnie, rozbudowy jazu Bezula, odbudowy zastawek na Strudze Kraszewickiej oraz zwiększenia zdolności retencyjnych rzek Swędry i Żurawki w okolicach Wieruszowa. Obecnie spółka prowadzi prace przedprojektowe, zakończenie realizacji prac spółka przewiduje na maj 2024 r.

"Począwszy od lipca wartość kluczowych umów przekroczyła już 10 mln zł. Jednym z największych kontraktów zawartych w tym okresie była umowa zawarta z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie na wykonanie dokumentacji projektowej dot. odbudowy prawego i lewego wału przeciwpowodziowego Wisły. Wartość umowy wynosi niemal 1,8 mln zł" - napisano. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki