REKLAMA

Zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera

2020-10-31 18:30
publikacja
2020-10-31 18:30
fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego - poinformowała w sobotę Kancelaria Premiera.

Rządowy zespół odbywa się w formie wideokonferencji. Jak przekazał wcześniej PAP rzecznik rządu Piotr Müller, "wśród tematów znajdzie się stan realizacji budowy szpitali tymczasowych, kwestia dalszych zakupów sprzętu medycznego".

"Ponadto jednym z tematów będzie też wsparcie dla handlowców w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy" - poinformował Müller.

Wcześniej - jak poinformował na Twitterze resort spraw wewnętrznych i administracji - odbyła się także wideokonferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera z przedstawicielami strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Ponadto w sobotę, o czym również informował resort spraw wewnętrznych i administracji, szef MSWiA Mariusz Kamiński i jego zastępcy rozmawiali z wojewodami. W tej wideokonferencji brali także udział przedstawiciele resortów: zdrowia, obrony narodowej, a także Głównego Inspektora Sanitarnego i Narodowego Funduszu Zdrowia. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki