REKLAMA

Zbigniew S. oskarżony o ujawnienie akt śledztwa ws. podsłuchów w restauracjach

2016-11-25 15:00
publikacja
2016-11-25 15:00

Do 2 lat więzienia grozi Zbigniewowi S., oskarżonemu o ujawnienie w 2015 r. akt śledztwa warszawskiej prokuratury w sprawie nielegalnych podsłuchów w stołecznych restauracjach.

fot. Krzysztof Wojciewski / / FORUM

Akt oskarżenia Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie - podał w piątek prok. Michał Dziekański, rzecznik tej prokuratury.

S. oskarżono o to, że w czerwcu 2015 r. upublicznił na portalu społecznościowym oraz na swej stronie internetowej kopie akt postępowania Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w sprawie "afery podsłuchowej", a także zamieścił nagranie ujawniające treść wyjaśnień podejrzanego.

"W toku śledztwa ustalono, że oskarżony dysponował kopią akt udostępnioną osobom, które - jako reprezentanci strony postępowania - miały prawo zapoznać się z nimi" - dodał prok. Dziekański. Nadal trwa śledztwo, którego celem jest wyjaśnienie, w jaki sposób akta trafiły do Zbigniewa S.

Art. 241 par 1 Kodeksu karnego stanowi, że kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Media określają S. mianem "kontrowersyjnego przedsiębiorcy", który prowadzi "prywatną wojnę z policją i państwowymi instytucjami"; piszą też o ciążących na nim wielu wyrokach sądowych za oszustwa.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie trwa proces, w którym oskarżeni w sprawie nielegalnych podsłuchów są: biznesmen Marek Falenta, dwaj kelnerzy Konrad Lassota i Łukasz N. oraz współpracownik Falenty Krzysztof Rybka. Sprawa dotyczy nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. w stołecznych restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych.

Falenta i Rybka nie przyznają się do winy - Lassota i N. przyznają się. N. zeznawał, że Falenta za pieniądze zlecał nagrywanie rozmów w restauracjach. Lassota jako swą motywację wskazał "nieprawidłowości popełniane przez funkcjonariuszy publicznych". Oskarżonym grozi do 2 lat więzienia.(PAP)

sta/ wkt/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~xxx
a już pomyslałam że Zbigniewowi Ź :)ach to życzeniowe myślenie :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~maciej0228
To jest śmieszne, powinni być pociągnięci do odpowiedzialności wszyscy co byłi w tą aferę zamieszani i Ci co są odpowiedzialni za złe przechowywanie akt, w tym prokuratura i sąd.
~drit
Fajnie się bawią bandyci?
Do czasu. Skończy się pełne koryto pariasom, zacznie się czas oczyszczenia.
Szczególnie ostro zostaną oczyszczeni ci co chodzą w długich szatach, udają że żarliwie się modlą i obżerają domy wdów i sierot (czy jakoś tak Tam szło).
Nawet nie skomlcie o litość, myślcie co powiecie szefowi szefów tam w górze.
~Wlk
Stonoga to kawal cwaniaka, wiec wiadomo, ze ma dobry interes w szumie. Z drugiej strony politycy - dopoki sa na wysokich stanowiskach - to sa elita spoleczna. "Komunizm" to niewypal, wiec mamy socjalizm + dziki kapitalizm, gdzie istnieja dwie warstwy spoleczne: elity i motloch. Polska klasa srednia nalezy rowniez do motlochu.Stonoga to kawal cwaniaka, wiec wiadomo, ze ma dobry interes w szumie. Z drugiej strony politycy - dopoki sa na wysokich stanowiskach - to sa elita spoleczna. "Komunizm" to niewypal, wiec mamy socjalizm + dziki kapitalizm, gdzie istnieja dwie warstwy spoleczne: elity i motloch. Polska klasa srednia nalezy rowniez do motlochu. Byc moze zyja na lepszym poziomie, niz proletariat, ale i tak nie maja prawa glosu. A wiec politycy wysokich szczebli, sedziowie i prokuratorzy, biskupi itp. Wszyscy ci przestepcy, gangsterzy i mafiozi na wysokich stolkach sa nietykalni dla motlochu. Jak plebs wyciagnie jakies ich brudy to plebs zostanie ukarany. Zasady sa jasne i przejrzyste.
~drit
"Wszyscy ci przestepcy, gangsterzy i mafiozi na wysokich stolkach sa nietykalni dla motlochu."
Chciałbyś.
Zaprawdę powiadam wam że tylko bandytom wydaje się że są bezkarni.
Wszyscy nie uciekną.
Bez przebaczenia.
~Jstan
Tak to jest w tym naszym kraju,zlodzieja trzeba zawsze chronic,bo jak by przypadkowo doszlo do procesu takiego delikwenta co sporo ukradl to jest szansa sie troche przy nim oblowic,a biedaka to najprosciej zapuszkowac,bo od niego niczego niemozna sie spodziewac.
~chiwd
Kowal zawinił, Cygana powiesili.
~dj
Zamiast karac Tych którzy kombinowali i robili lewe interesy oskarżają ludzi którzy ujawniaja prawdę. Sprawiedliwość z najwyższej półki po prostu brak słów...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki