REKLAMA

Zbigniew Jagiełło sprzedał akcje PKO BP

2021-05-31 14:25
publikacja
2021-05-31 14:25
Zbigniew Jagiełło sprzedał akcje PKO BP
Zbigniew Jagiełło sprzedał akcje PKO BP
/ Puls Biznesu

Zbigniew Jagiełło ogłosił trzy tygodnie temu rezygnację ze stanowiska prezesa PKO BP. W ostatnich dniach Jagiełło zmniejszył też swoje zaangażowanie kapitałowe w bank, wyprzedając jego akcje na GPW.

Zgodnie z najnowszym raportem kwartalnym PKO BP Zbigniew Jagiełło posiadał 14 tys. akcji banku. To jednak już przeszłość. W trakcie poniedziałkowej sesji opublikowano raport bieżący z powiadomieniem złożonym przez Jagiełłę w sprawie operacji na akcjach. Prezes PKO BP zbył na rynku 13,9 tys. sztuk papieru, a więc niemal cały pakiet. Transakcji dokonano 28 maja po średniej cenie 39,51 zł. W sumie wartość pakietu sprzedana przez Jagiełłę sięgnęła 549 tys. zł. 

W powiadomieniu nie zostały podane powody, które zmotywowały Jagiełłę do sprzedaży akcji PKO BP. Na wstępie warto zaznaczyć, że bank ma za sobą bardzo udany okres na GPW, po fatalnym 2020 roku bowiem, w końcu zaczął on odrabiać straty. Od początku 2021 roku papiery PKO BP podrożały aż o 42 proc. Omawiając decyzję Jagiełły, trudno jednak nie powiązać jego operacji na akcjach z wydarzeniami z pierwszej połowy miesiąca.

fot. / / Bankier.pl

Przypomnijmy, 11 maja na rynek dotarł komunikat, iż Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP, jak również ze składu zarządu, z upływem dnia zamknięcia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca 2021 roku. Jagiełło teoretycznie nadal jest więc prezesem, ale w praktyce za tydzień stanowisko przejmie zupełnie inna osoba.

- Złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma, zgodnie z dobrymi praktykami, zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i umożliwić Radzie Nadzorczej banku dokonanie wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu banku - informowano w komunikacie banku. Jego następcy jeszcze nie ogłoszono, ale według informacji “Pulsu Biznesu” jest dwóch mocnych kandydatów.

Zbigniew Jagiełło był zdecydowanie najdłużej utrzymującym się na stanowisku prezesem spółki Skarbu Państwa. Stanowisko to objął w październiku 2009 r., jeszcze za rządów koalicji PO-PSL. Nie brakowało opinii, że po zmianie władzy zachował stanowisko m.in. ze względu na dobrą znajomość z czasów studenckich z Mateuszem Morawieckim (w czasach PRL Jagiełło należał do Solidarności Walczącej założonej przez Kornela Morawieckiego). Za rezygnacją stały najprawdopodobniej rozgrywki polityczne.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
newsman
napiszcie lepiej jak on wszedl w ich posiadanie ?czy tak samo jak pan mateusz M. dostal w pakiecie od BANKU za darmo? podczas kolejnej transzy skierowanej do kadry kierowniczej czy moze kupil je na giedzie na samej gorce jak akcje kosztrowaly ponad 40 zl a moze poczas IPO JE KUPIL? tak wlasnie sie ;;strzyze barany;;; jak ktos napiszcie lepiej jak on wszedl w ich posiadanie ?czy tak samo jak pan mateusz M. dostal w pakiecie od BANKU za darmo? podczas kolejnej transzy skierowanej do kadry kierowniczej czy moze kupil je na giedzie na samej gorce jak akcje kosztrowaly ponad 40 zl a moze poczas IPO JE KUPIL? tak wlasnie sie ;;strzyze barany;;; jak ktos nie ma pojecia ze gielda to jedna wielka sciema
zbyszek_
giedla to jedna sciema licza sie tylko mieszkania!
hfjdj odpowiada zbyszek_
Buehehehe. I stopa zwrotu 3%.
itso_argumentum_ad_ignorantiam odpowiada zbyszek_
a już myślałem ze powiesz miłość :D
podatnik-
A w PKO BP prezes już wybrał, nowym po Jagielle będzie Kraczkowski Maks - bo tylko on wcześniej wskazany przez prezesa! Czyli prezes wyręczył Radę Nadzorczą, Akcjonariuszy, etc w ramach taniego PRLu bis! Ciekawe kiedy stowarzyszenie pobierające składki o nazwie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zacznie wykonywać A w PKO BP prezes już wybrał, nowym po Jagielle będzie Kraczkowski Maks - bo tylko on wcześniej wskazany przez prezesa! Czyli prezes wyręczył Radę Nadzorczą, Akcjonariuszy, etc w ramach taniego PRLu bis! Ciekawe kiedy stowarzyszenie pobierające składki o nazwie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zacznie wykonywać swoje powinności statutowe i stanie w obronie Akcjonariuszy Indywidualnych i np. na WZA PKO BP wraz np. z funduszami przedstawi swojego kandydata Prezesa Zarządu PKO BP?

newsman
DLATEGO WLASNIE NIE ZAPLACILEM KOLEJNEJ RATY ZA NASTEPNY OKRES JAK ZACZNIE REALIZOWAC SWOJE STATUTOWE CELE TO ZAPLACE PONOWNIE ALE MYSLE ZE TO BEDZIE NA SWIETEGO DYGY CO GO NIE MA NIGDY

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki