REKLAMA
WEBINAR

Zbierają pieniądze na ratowanie Fabryki Porcelany "Krzysztof". Potrzeba 2 mln zł

Katarzyna Wiązowska2023-01-23 07:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-01-23 07:00

Na platformie zrzutka.pl rozpoczęła się zbiórka, której celem jest ratowanie upadającej Fabryki Porcelany „Krzysztof”. Jej inicjatorzy chcą zebrać 2 mln zł. Na razie na ten cel wpłacono ponad 6 tys.

Zbierają pieniądze na ratowanie Fabryki Porcelany "Krzysztof". Potrzeba 2 mln zł
Zbierają pieniądze na ratowanie Fabryki Porcelany "Krzysztof". Potrzeba 2 mln zł
/ Fabryka Porcelany "Krzysztof" w Wałbrzychu

Celem rozpoczętej zbiórki jest niedopuszczenie do zamknięcia blisko 200-letniej wałbrzyskiej Fabryki Porcelany „Krzysztof”, której w związku z zawirowaniami ekonomicznymi i zbyt wysokimi cenami gazu, grozi bankructwo. Firma już zapowiedziała zwolnienia grupowe. Zebrana kwota ma również pomóc w przetrwaniu zakładu.  

Oddolna zbiórka

Jak napisano w opisie zbiórki, jest ona „organizowana oddolnie i należy ją uważać za wypowiedzenie aktu niezgody na to, by tak szacowny i ceniony zakład i najstarsza fabryka produkująca porcelanę w Polsce od 200 lat zniknęła bezpowrotnie”

Do tej pory zebrano blisko 6100 zł, jednak zbiórka potrwa jeszcze 16 dni. Jej organizatorzy deklarują przekazanie całej zebranej kwoty na konto fabryki.

 Trwa wielka wyprzedaż

Odkąd okazało się, że Fabryka Porcelany „Krzysztof” zostanie zamknięta, przyzakładowy sklep firmowy przeżywa prawdziwe oblężenie. Przyjeżdżają tu klienci z całej Polski, aby zdążyć kupić wyroby z porcelany produkowane w Wałbrzychu.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (39)

dodaj komentarz
carlito1
Moravitz i spóła kupi porcelanę i będą produkować miski na ryż dla ludu.....

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kamikaze351
Gościu weź tabletki.
cov_id
nie wykluczone że jakiś pisiorski nierób postanowił się uwłaszczyć na majątku firmy po upadłosci
darius19
niezle - klasyka spiskowa. Lubie to
darius19
niestety - branze energochlonne dostaja w skore. I to jest obiektywna prawidlowosc. Zadne zaklinanie rzeczywistosci i dotacje (z jednej kieszeni w druga) nie rozwiaza sprawy. No moze jednostkowo. Szkoda. Bo wyroby piekne.
maxykaz
Po co zbierać ? I tak przyjdą nowe rachunki , tak samo wysokie jak obecne. PIS wykonczy każdego. Od nowego roku ZUSy w górę o 200 zł. Tu jest problem.
8088
Wysokość składki ZUS ściśle uzależniona jest od wynagrodzenia, a nie od większości rządzącej. Tak było za PO, SLD... tak jest za PiS i tak pewnie będzie w kolejnych latach
niamek odpowiada 8088
Ale to oni podnoszą ręcznie wynagrodzenie minimalne, ale to oni liczą średnią krajową tylko od pracujących w zakładach powyżej 10 ludzia...
fox-
Dlaczego zrzutka. Nie lepiej, by właściciel akcje wyemitował np. po 100 zł 100.000 tys. szt.?
Byłoby z 9,5 miliona w ręce.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki