Zatrzymania w centrali PZU

Pięć osób zatrzymano w sprawie korupcji, do której miało dochodzić przy zamówieniach publicznych w PZU; dwie z nich usłyszały już zarzuty, kolejne czekają na przesłuchanie - poinformowała PAP warszawska prokuratura okręgowa.

(fot. Piotr Galant/FORUM / )


Zatrzymań dokonało w poniedziałek rano w Warszawie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci CBA zabezpieczali też dokumentację w centrali PZU.

 Jak powiedział PAP jej rzecznik prokurator Przemysław Nowak, wśród zatrzymanych są m.in. osoby pełniące w PZU funkcje kierownicze niższego szczebla, a także przedstawiciele prywatnych firm. Nie chciał jednak ujawniać szczegółów.

"Zostało zatrzymanych pięć osób, prokurator stawia im zarzuty. Czynności są prowadzone w związku z postępowaniem dotyczącym przyjmowania majątkowych i osobistych korzyści przez osoby pełniące funkcje publiczne m.in. w PZU SA, w zamian za niedopuszczalne działania preferencyjne przy udzielaniu zamówień" - powiedział.

Dodał, że sprawa prowadzona jest od września ubiegłego roku. "Zatrzymaliśmy wszystkich rano, w miejscach zamieszkania, w Warszawie. Druga nasza grupa zabezpieczała dokumenty w PZU" - powiedział Dobrzyński.

pru/ mww/ mow/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~dojarka

a flotę (samochody ) też sprawdzają - chyba trzeba !

! Odpowiedz
15 8 ~ruski-nie-trol

Ruskie trolle w pełnej krasie :) Przy każdej okazji napiszą na temat USA, Majdanu, polskich opozycjonistach i klerze.
Do tego niegramotnie coś wybełkoczą. Typowe ruskie niechlujstwo wyczuwalne na odległość.
:)
Po co pchacie do nas swoje brudne, ruskie łapy jeśli tak u nas kiepsko, a u was cudownie?

! Odpowiedz
1 9 ~autonom

lubisz amerykańskie czarne łapy ! Pieszczoch!

! Odpowiedz
5 23 ~zeflik

'przy zamówieniach publicznych w PZU' - znaczy, że PZU jest państwowe! Niech żyje socjalizm! Nich zyje nasza partia! Niech sie wreszcie połącza te POPISLDPSL i nazwa PZPR i przestaną ściemniać, że jest wonośc i kapitalizm. Sztandar wprowadzić!

! Odpowiedz
4 14 ~polak

oto przykład jak krusz sie styropian ,dla ludzi epoki styropianu i kleru z sterami watykanu , usa niszczy się ten kraj , to ludziki z zielonej wyspy po majdanie ruszyli rozkraść resztki aby dać hłam obywatelom jak dobrze działają ,co z aferą w ZUSIE milardy wyprowadzono-cisza i tp

! Odpowiedz
5 28 ~Tomasz

Mają słabą kadrę zarządzającą. Wszystko z układu i po znajomości. Taka przechowalnia kolesi.

! Odpowiedz
0 6 ~polak

to koleśie po KUL ,amerykańskich szlołach biznesu wywiadu mosadu ,córki i synowie rozpadającego styropiani kupujących dyplomy semestralnie-oto skład kadry zarządzającej resztkami polskich przedsiębiorstw ktorych nie udało się sprzeadać za 1 zeta ,teras trzeba nakręcić aferę żeby zniszczyć -gdzie kontrola wewnętrzna oto kraj śmiechu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 29 ~zeb2569

........... natomiast Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła przetarg na dostawę 338 szt. podnóżków z funkcją masażu stóp - chyba ktoś poważnie podszedł do sytuacji na wschodzie i zaczynają się zbroić. Brawo dla decydentów , zakup na czasie.

! Odpowiedz
1 17 ~polskadogorynogami

III RP i jej wartości!!!

! Odpowiedz
14 7 ~retro

im wyższa rzymska cyferka przed RP tym gorzej, pomyśl co by było gdybyśmy mieli IV RP !!!

! Odpowiedz
PZU 0,92% 45,85
2017-11-17 17:02:47

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl