Zatrzymania w centrali PZU

2015-03-09 09:37
publikacja
2015-03-09 09:37
fot. Piotr Galant/FORUM /

Pięć osób zatrzymano w sprawie korupcji, do której miało dochodzić przy zamówieniach publicznych w PZU; dwie z nich usłyszały już zarzuty, kolejne czekają na przesłuchanie - poinformowała PAP warszawska prokuratura okręgowa.

(fot. Piotr Galant/FORUM / )


Zatrzymań dokonało w poniedziałek rano w Warszawie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci CBA zabezpieczali też dokumentację w centrali PZU.

 Jak powiedział PAP jej rzecznik prokurator Przemysław Nowak, wśród zatrzymanych są m.in. osoby pełniące w PZU funkcje kierownicze niższego szczebla, a także przedstawiciele prywatnych firm. Nie chciał jednak ujawniać szczegółów.

"Zostało zatrzymanych pięć osób, prokurator stawia im zarzuty. Czynności są prowadzone w związku z postępowaniem dotyczącym przyjmowania majątkowych i osobistych korzyści przez osoby pełniące funkcje publiczne m.in. w PZU SA, w zamian za niedopuszczalne działania preferencyjne przy udzielaniu zamówień" - powiedział.

Dodał, że sprawa prowadzona jest od września ubiegłego roku. "Zatrzymaliśmy wszystkich rano, w miejscach zamieszkania, w Warszawie. Druga nasza grupa zabezpieczała dokumenty w PZU" - powiedział Dobrzyński.

pru/ mww/ mow/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~dojarka
a flotę (samochody ) też sprawdzają - chyba trzeba !
~ruski-nie-trol
Ruskie trolle w pełnej krasie :) Przy każdej okazji napiszą na temat USA, Majdanu, polskich opozycjonistach i klerze.
Do tego niegramotnie coś wybełkoczą. Typowe ruskie niechlujstwo wyczuwalne na odległość.
:)
Po co pchacie do nas swoje brudne, ruskie łapy jeśli tak u nas kiepsko, a u was cudownie?
~autonom
lubisz amerykańskie czarne łapy ! Pieszczoch!
~zeflik
'przy zamówieniach publicznych w PZU' - znaczy, że PZU jest państwowe! Niech żyje socjalizm! Nich zyje nasza partia! Niech sie wreszcie połącza te POPISLDPSL i nazwa PZPR i przestaną ściemniać, że jest wonośc i kapitalizm. Sztandar wprowadzić!
~polak
oto przykład jak krusz sie styropian ,dla ludzi epoki styropianu i kleru z sterami watykanu , usa niszczy się ten kraj , to ludziki z zielonej wyspy po majdanie ruszyli rozkraść resztki aby dać hłam obywatelom jak dobrze działają ,co z aferą w ZUSIE milardy wyprowadzono-cisza i tp
~Tomasz
Mają słabą kadrę zarządzającą. Wszystko z układu i po znajomości. Taka przechowalnia kolesi.
~polak
to koleśie po KUL ,amerykańskich szlołach biznesu wywiadu mosadu ,córki i synowie rozpadającego styropiani kupujących dyplomy semestralnie-oto skład kadry zarządzającej resztkami polskich przedsiębiorstw ktorych nie udało się sprzeadać za 1 zeta ,teras trzeba nakręcić aferę żeby zniszczyć -gdzie kontrola wewnętrzna to koleśie po KUL ,amerykańskich szlołach biznesu wywiadu mosadu ,córki i synowie rozpadającego styropiani kupujących dyplomy semestralnie-oto skład kadry zarządzającej resztkami polskich przedsiębiorstw ktorych nie udało się sprzeadać za 1 zeta ,teras trzeba nakręcić aferę żeby zniszczyć -gdzie kontrola wewnętrzna oto kraj śmiechu
~zeb2569
........... natomiast Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła przetarg na dostawę 338 szt. podnóżków z funkcją masażu stóp - chyba ktoś poważnie podszedł do sytuacji na wschodzie i zaczynają się zbroić. Brawo dla decydentów , zakup na czasie.
~polskadogorynogami
III RP i jej wartości!!!
~retro
im wyższa rzymska cyferka przed RP tym gorzej, pomyśl co by było gdybyśmy mieli IV RP !!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki