REKLAMA

Zarząd TVN: Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami

2021-07-08 16:03
publikacja
2021-07-08 16:03
Zarząd TVN: Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami
Zarząd TVN: Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami
/ Grupa TVN Discovery Polska

"Przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta, a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów"- tak Zarząd TVN odniósł się w czwartek w oświadczeniu do projektu ustawy medialnej przedstawionej w środę przez posłów PiS.

W związku z projektem ustawy medialnej przygotowanej przez grupę posłów PiS zarząd TVN wydał oświadczenie opublikowane na firmowej stronie internetowej.

"Dla TVN najważniejsi są widzowie i ich prawo do rzetelnej, sprawdzonej informacji. To w ich imieniu nasi dziennikarze zadają pytania i od ponad 20 lat patrzą na ręce każdej władzy. W nocy przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta, a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów. Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni, działając w imieniu naszych widzów" - napisał Zarząd TVN.

W środę wieczorem grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji. W projekcie wskazano m.in, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - jak napisano w uzasadnieniu projektu ustawy.

TVN jest w trakcie rozmów z KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

W czwartek do projektu ustawy medialnej odniósł się premeir Mateusz Morawiecki: "Te przepisy, o które grupa parlamentarzystów zabiega, mają zapobiec przejmowaniu przez zewnętrzne podmioty - zwłaszcza spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a w uproszczeniu mówiąc spoza Unii Europejskiej - podmiotów Polsce i wpływaniu na debatę medialną, wpływaniu na opinię publiczną przez podmioty zewnętrzne bez zgody polskiego regulatora" - podkreślił premier, według którego "każde poważne państwo musi mieć takie instrumenty".(PAP)

aszw/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (29)

dodaj komentarz
grzegorz53
bardzo dobrze, czas skończyć z propagandą TVN
krokus12
Fani dobrej zmiany co wam przeszkadza TVN jak jej nie oglądacie ? martwicie się o część społeczeństwa 2 sortu ,że daje się manipulować TVN ? Ale to statystyki pokazują ,że to wyborcy PIS są ludźmi mniej wykształconymi bardziej podatnymi na manipulacje czyżby manipulacje w TVP już nie przynosiły efektu dlatego chcecie Fani dobrej zmiany co wam przeszkadza TVN jak jej nie oglądacie ? martwicie się o część społeczeństwa 2 sortu ,że daje się manipulować TVN ? Ale to statystyki pokazują ,że to wyborcy PIS są ludźmi mniej wykształconymi bardziej podatnymi na manipulacje czyżby manipulacje w TVP już nie przynosiły efektu dlatego chcecie zamknąć TVN i zagarnąć Polsat aby jeszcze bardziej przekonać elektorat do waszych sukcesów.
kwiecien2021
1) https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koncesja-dla-tvn24-lobbing-ambasady-usa/b2cx591
2) powstał z FOZZ a na FOZZ składali się wszyscy Polacy -
3) jak koncesję dostał TVN wycinając konkurencję do było OK? - koncesja to kontrola państwa nad daną działalnością
karbinadel
Głupota tego pomysłu jest zdumiewająca, nawet jak na PiS i Suskiego. Najśmieszniejsze jest to, że ustawa i tak nie wejdzie w życie, jedynym owocem będzie kolejna kompromitacja przewodnie siły narodu oraz odstraszenie amerykańskiego kapitału od inwestowania w tym bantustanie
krokus12
Mylisz się kolego pokłady głupoty u pana Suskiego są nieskończenie duże a na rozkaz Prezesa zrobi wszystko .
kwiecien2021
tak ku przemyśleniu .... na przykładzie Węgier .... kóry jest UW i reszta?
https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/wegry-budapeszt-chinski-uniwersytet-fudan-gergely-karacsony-viktor-orban/

https://www.topuniversities.com/universities/fudan-university
kwiecien2021
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koncesja-dla-tvn24-lobbing-ambasady-usa/b2cx591
krokus12 odpowiada kwiecien2021
Kwiecień nie myśl tyle bo Ci to szkodzi co wpis to bardziej głupi i tendencyjny ,czemu nie chcecie dać wyboru obywatelom którzy płacą podatki możliwości wyboru stacji telewizyjnej ?
knl111
A niby dlaczego to chce się zakazywać "wpływania na opinię publiczną". A szambo TVPiS niby nie wpływa na opinię publiczną?
kwiecien2021
to zupełnie inna kwestia
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koncesja-dla-tvn24-lobbing-ambasady-usa/b2cx591

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki