REKLAMA

Zarząd Hawe Telekom złożył wniosek o ogłoszenie upadłości układowej

2015-12-18 18:03
publikacja
2015-12-18 18:03

Zarząd Hawe Telekom złożył w piątek wniosek o ogłoszenie upadłości układowej spółki - podał w komunikacie giełdowy Mediatel, który jest właścicielem spółki. Wniosek ten oznacza rozwiązanie umowy restrukturyzacyjnej Hawe i Hawe Telekom.

fot. / / Bankier.pl

Również zarząd Hawe rozpoczął w piątek prace nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości.

Na początku września Agencja Rozwoju Przemysłu rozwiązała umowę pożyczki udzielonej Hawe Telekom w 2010 roku, co oznaczało natychmiastową wymagalność 80 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi. Poręczycielem pożyczki dla spółki zależnej było samo Hawe. W związku z tą sytuacją zarząd Hawe ogłosił rozpoczęcie prac nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Dodatkowo Alior Bank wezwał Hawe Telekom (spółka zależna giełdowej grupy Mediatel, należącej do Hawe) do zapłaty 15 mln zł z tytułu udzielonego poręczenia za zobowiązania Marka Falenty (były właściciel Hawe) i Krzysztofa Rybki.

W połowie września Hawe podpisało umowę standstill m.in. z ARP, do której po kilku dniach dołączył Alior Bank. Jednocześnie zarząd porzucił prace nad wnioskiem o upadłość.

Na początku października Hawe podpisało z ARP i Alior Bankiem porozumienie, które zakładało emisję nowych obligacji Hawe Telekom. (PAP)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (27)

dodaj komentarz
~rip
Likwidacja juz komornik w przyszłym tygodniu zajmuje majątek spółki. Ktos za grosze kupi wszystkie druty. Dzwoniłem do tpsa i juz oferują 600mb ftth także będzie walka o tą sieć. Zarząd cóż zarżnęli kurę znoszącą złote jajka. Samorządy toną w długach wiec nie maja z czego zapłacić. Juz podnoszą opłaty za Likwidacja juz komornik w przyszłym tygodniu zajmuje majątek spółki. Ktos za grosze kupi wszystkie druty. Dzwoniłem do tpsa i juz oferują 600mb ftth także będzie walka o tą sieć. Zarząd cóż zarżnęli kurę znoszącą złote jajka. Samorządy toną w długach wiec nie maja z czego zapłacić. Juz podnoszą opłaty za ścieki itd.
~hhh
Nie prawdda to nigdy nie była kura znoszace złote jabłka. Już kupowana przez Ventus spólka hawe była bankrutem, bo grabiezczych rzadach pastora zielonoświątkowego, która oszukał tyle ludzi że normalnie ksiazke mozna napisać Potem tego trupa finansowego pudrowano, siejac propagande że to super spólka itd,a to byłą Nie prawdda to nigdy nie była kura znoszace złote jabłka. Już kupowana przez Ventus spólka hawe była bankrutem, bo grabiezczych rzadach pastora zielonoświątkowego, która oszukał tyle ludzi że normalnie ksiazke mozna napisać Potem tego trupa finansowego pudrowano, siejac propagande że to super spólka itd,a to byłą kolejna wydmuszka i efekty ogladamy dzisiaj
~FW
złożono im ofertę na kupno za 200 mln minus 173 mln długu , a oni zamiast sprzedać kombinują jakby kase wyprowadzić
~płatnik
dadzą jeszcze zarobić , dadzą , wystarczy pobujać ...,
~misiek
Zarząd jajeczko wypił, została pusta wydmuszka. Typowe dla GPW. Na tym miały byc oparte polskie emerytury....
~plazowicz
Kończy jak każda sp[ółka z nomenklaturą. Przypominam, że zasiadał tam niejaki Kwiatkowski, prezes eseldowskiej TVP. A to pewnie tylko jedna najbardziej znana z tego typu osób.
~mrC
hmmm a może gdyby nie nowa władza to była by koniunktura do emisji dodatkowych akcji o których była mowa. Przecież cała giełda poleciała w dół, chyba wiesz co to oznacza dla wielu spółek
~plazowicz odpowiada ~mrC
Moje przemyślenia mówią mi, że wkrótce nastąpi cały wysyp bankructw na GPW. Wiele spółek jest prowadzonych w formie piramidy finansowej. Nadzór od wielu lat jest dosłownie zerowy. Wejdzie jakieś prawo ostro karzące malwersantów i będzie prawdziwe trzęsienie ziemi, przy którym dzisiejsze spadki to lekki spacerek.
~ddd
Zarząd hawe wypłacał sobie tkie gaże, jak to w kązdej spółce budowlanej, bierze sie robotę poniżej kosztów, potem sie wypłaca sobie pensje kosmiczna,bo i tak kura ma zdechnąć. Robili to wszyscy prezesi hawe . Od Mazurkiwcza zaycznajac a kończąc na ostatnim. W końcu to spólka akcyjna z ograniczoną odpowiedizalnością,Zarząd hawe wypłacał sobie tkie gaże, jak to w kązdej spółce budowlanej, bierze sie robotę poniżej kosztów, potem sie wypłaca sobie pensje kosmiczna,bo i tak kura ma zdechnąć. Robili to wszyscy prezesi hawe . Od Mazurkiwcza zaycznajac a kończąc na ostatnim. W końcu to spólka akcyjna z ograniczoną odpowiedizalnością, czyli niczyja, prezes jest tam pracownikiem i zarząd, z tą róznicą że oni saiokreślaja sobie wysokość zarobków
~lom
nareszcie kolejny kumpel leszczyńśkiego oszust falenta zostawił tonace królewstwp

Życze im piachu..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki