REKLAMA

Zaprezentowano komitet honorowy Bronisława Komorowskiego

2010-05-16 13:50
publikacja
2010-05-16 13:50
W warszawskim Pałacu na Wodzie zaprezentowano honorowy komitet poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Znalazło się w nim 160 osób, w tym Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki i Maja Komorowska. Kandydat Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że będzie działał na rzecz Polski nowoczesnej, choć opartej na tradycji, dążącej do współpracy i pojednania.

Premier Donald Tusk powiedział podczas ceremonii, że członkowie komitetu są przekonani, iż za kilka tygodni rozstrzygnie się los Polski na najbliższe lata. Premier podkreślił, że Bronisław Komorowski dzięki swemu pochodzeniu i odwadze, jaką wykazał w czasach komunizmu, reprezentuje wielką polską tradycję. Dodał, że Komorowskiego wszyscy słuchają, ale nikt się go nie boi. Takiego prezydenta chcemy - powiedział Tusk dodając, że kandydat Platformy Obywatelskiej jest dobrym człowiekiem i ma wyjątkową zdolność rozmowy z Polakami. Jestem przekonany, że Bronisław Komorowski może być patronem dobrych zmian, zgody, o której marzymy, zwłaszcza w ostatnich tygodniach - powiedział Donald Tusk wręczając kandydatowi szalik, który miał w czasie zwycięskich wyborów parlametarnych w 2007 roku. Dziękując za szalik Komorowski zażartował, że Tusk nie jest poznaniakiem, krakowianinem ani Szkotem, skoro ofiaruje tak cenną pamiątkę.

Władysław Bartoszewski powiedział, że Polsce grozi kryzys podobny do greckiego, jeśli Komorowski nie zostanie prezydentem. Podkreślił, że prezydent nie powinien być uzależniony od partii politycznych, gdyż jego urząd działa na innych zasadach niż urząd premiera. Zdaniem Władysława Bartoszewskiego, dotychczasowe życie Bronisława Komorowskiego skłania do szacunku wobec niego. Dodał, że jego wybór na prezydenta zagwarantuje zachowanie przez Polskę dobrej opinii, jaką się cieszy w świecie.

Andrzej Wajda podkreślił, że w obecnej kampanii wyborczej poruszone zostały wielkie namiętności. Jego zdaniem, obecna sytuacja polityczna jest tak zaogniona, że można ją porównać do wojny domowej. Wajda zauważył, że w telewizji publicznej nie wszyscy kandydaci na są pokazywani w równej mierze, i zaproponował, by zobligować Telewizję Polską do częstszego pokazywania na antenie kandydata PO.

Dziękując za poparcie Komorowski powiedział, że chciałby, aby jego prezydentura była skuteczna, ale nie agresywna. Mam świadomość, że za ciepłymi słowami, jakie usłyszałem, stoją życiorysy, marzenia, doświadczenia i sukcesy wielu z nas - powiedział Komorowski. "To wszystko razem dzisiaj kładziemy na szali, chcąc odnieść wspólne zwycięstwo" - dodał kandydat podkreślając, że nie chodzi o zwycięstwo konkretnego człowieka, ale o zwycięstwo kształtu prezydentury i wizji Polski.

Komorowski powiedział, że jego zwolennicy chcą normalności, unowocześnienia Polski i jej integracji z Europą i światem, a także prezydentury skupionej na rozwiązywaniu konkretnych problemów i szukającej pojednania między Polakami. Mam nadzieję, że sprostam tym oczekiwaniom - powiedział kandydat PO.
Źródło:IAR
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~Kałach
Wajde otumaniło na starość.
Na szczęście jest już na wylocie.
Im szybciej tym lepiej.
~W.A.STEGIERSKI
SHOW GERIATRIATRYCZNY CZY CYGANSKA RADA STARCOW? MYSLE,ZE COS NIE FUNKCJONUJE W ORKIESTRZE WYBORCZEJ KOMOROWSKIEGO.JAK MOZNA WYGLOSIC TYLE BZDUR W TAK KROTKIM CZASIE. KOMOROWSKI NIEZALEZNY? WOJNA DOMOWA? I INNE....I DO PANA WAJDY: ZAWSZE BYL PAN DLA MNIE PRZYKLADEM KLIENTELIZMU POLITYCZNEGO. I WOJNA? WITKACY STRZELIL SOBIE W GLOWE SHOW GERIATRIATRYCZNY CZY CYGANSKA RADA STARCOW? MYSLE,ZE COS NIE FUNKCJONUJE W ORKIESTRZE WYBORCZEJ KOMOROWSKIEGO.JAK MOZNA WYGLOSIC TYLE BZDUR W TAK KROTKIM CZASIE. KOMOROWSKI NIEZALEZNY? WOJNA DOMOWA? I INNE....I DO PANA WAJDY: ZAWSZE BYL PAN DLA MNIE PRZYKLADEM KLIENTELIZMU POLITYCZNEGO. I WOJNA? WITKACY STRZELIL SOBIE W GLOWE GDY ZACZELA SIE DRUGA SWIATOWA. I ....PAN?.......................JEST OCZYWISTE... WITKACY BYL PRAWDZIWYM ARTYSTA. I WOJNE DOMOWA NIE MOZNA POROWNYWAC ZE SWIATOWA.
~cudowny Doni
sprzedaj Bartoszewskiemu to dokończy dzieła, wystrzela resztę PISu i nie będzie już problemu ze zniszczeniem Polski

należy pozwolić rozebrać Polskę Unii, Niemcom i Rosji, po co komu taki kraj
~Ramirez
Czy Wiecie co to jest syndrom sztokcholmski
~Ramirez
BYly szef MSZ - syndrom sztokcholmski
~sqwind
Dnia 2010-05-17 o godz. 15:02 ~Ramirez napisał(a):
> Czy Wiecie co to jest syndrom sztokcholmski


Oczywiście,że wiemy.To jednokomórkowiec bezmyślnie popierający PiS i kaczyzm,posiada kompa,nie posiada słownika ortograficznego.
Pisze na transparencie"Arcybiskópie-witamy w Rzyfcu!Precz ze Śtokcholmem!"
~Max
Popieralem dlugo PO i dawalem sie mamic obiecankami , prymitywna propaganda , ale dosc!!!
Jesli tacy ludzie jak wymiennieni w komitecie popieraja ta opcje to wsydze sie ze tak dlugo moglem ulegac takin ludziom .Tusk jako lider juz dawno sie totalnie skompromitowal w moich oczach. Troche liczylem na odnowe w tym gronie , ale jest
Popieralem dlugo PO i dawalem sie mamic obiecankami , prymitywna propaganda , ale dosc!!!
Jesli tacy ludzie jak wymiennieni w komitecie popieraja ta opcje to wsydze sie ze tak dlugo moglem ulegac takin ludziom .Tusk jako lider juz dawno sie totalnie skompromitowal w moich oczach. Troche liczylem na odnowe w tym gronie , ale jest kazdego dnia tylko gorzej.
Z dwojag zlego (polityka nie jest dziecinna bajka) bede glosowal teraz na inna opcje ale nie PO.
~kika
i szukający konfrontacji. Która strona bez przerwy atakuje i prowokuje.
~polak
Bartoszewski powiedział:Samotnym nie wolno kandydować i głosować?RASISTA?
~Wnnetou
Rasista też ale i nie tylko.Wyjątkowy prościuch , nie wykształcony i bez kultury .Gdyby miał
wykszałcenie to by wiedział ,że juz w starożytnej Grecji mędrcy mówili ,że do rządzenia
najlepszy będzie taki człowiek ,który jest nie tylko najmądrzejszy ale na czas rządzenia powinien być samotny bez rodziny.

Powiązane: Wybory prezydenckie 2010

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki