Zamieszania wokół Euro 2012 ciąg dalszy

Choć do pierwszego gwizdka na Euro pozostały już niecałe trzy miesiące, wciąż końca nie dobiegło zamieszanie wokół stadionów. W poniedziałek UEFA zamknęła dla piłkarzy Stadion Miejski we Wrocławiu, a we wtorek CBA doniosło do prokuratury na prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego za niedopełnienie obowiązków. Miejmy nadzieję, że dziś nie okaże się, że Stadion Narodowy w Warszawie jednak do użytku się nie nadaje.

Przeprowadzona przez CBA kontrola w Poznaniu zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, za co odpowiedzialnością obarczeni zostali były szef POSiR Janusz Rajewski, prezydent Ryszard Grobelny oraz Ewa Bąk, szefowa wydziału sportu. Chodzi o umowy, jakie miasto zawarło z projektantem stadionu Wojciechem Ryżyńskim, a wątpliwości budzi fakt, że procedura odbyła się bez przetargu.

Natomiast Stadion Miejski we Wrocławiu został zamknięty, ponieważ skończyło czasowe pozwolenie na jego użytkowanie. Wszystko przez opóźnienia i wciąż niedokończone prace na stadionie. Na ukończeniu jest parking dla autobusów, a także instalacja elektryczna na stadionie. Wszystko to powoduje, że stadion nie został jeszcze oficjalnie odebrany, co zaczyna niepokoić Europejską Federację Piłkarską.

Stadion musi zostać ukończony do 28 kwietnia, kiedy to zostanie na nim rozegrany mecz Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. 11 maja stadion ma przejść pod zarządzanie UEFA.

Sm/media

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~k

polityczne cba wywiera nacisk na niezaleznych prezydentow miast. Ciekawe o co tu chodzi?

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil