Zakaz lotów do Portugalii i Szwecji przedłużony

2020-07-15 10:50
publikacja
2020-07-15 10:50
fot. Markus Mainka / Shutterstock

Zakaz lotów do Portugalii i Szwecji został przedłużony do 28 lipca. Nowe rozporządzenie nie zwiększa liczby krajów objętych ograniczeniem podróżowania samolotem.

Zagrożenie spowodowane rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusa COVID-19 wypływa na każdy aspekt życia m.in. na wprowadzane przepisy prawne przez ustawodawcę. W celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego polski rząd przedłużył zakaz podróżowania liniami lotniczymi do Portugalii oraz Szwecji. Jak wskazano w uzasadnieniu rozporządzenia, decyzja ta została podjęta ze względu na sytuację epidemiologiczną obecnie panującą w tych państwach.

Rozporządzenie dotyczące zakazu podróżowania samolotem zostało przedłużone do 28 lipca (wtorek).

Gdzie można polecieć?

Obecnie podróżować liniami lotniczymi można w ramach obszaru Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz między państwami należącymi do Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji i Portugalii. Polecieć można również do Szwajcarii, Japonii, Kanady, Ukrainy, Gruzji, Czarnogóry, Republiki Albanii oraz Republiki Korei.

Bez przeszkód można podróżować do Wielkiej Brytanii. Na podstawie przepisów przejściowych związanych z brexitem UK traktowane jest jako państwo z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Wśród państw europejskich można spotkać zarówno te, które przywracają obostrzenia z powrotem m.in. powrót nakazu zasłaniania nosa i ust w Chorwacji, jak i otwieraniem się państw m.in. Norwegia od 15 lipca umożliwi podróżowanie swoim obywatelom do większości państw.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki