Chorwacja przywraca obowiązkowe maseczki

2020-07-12 08:00
publikacja
2020-07-12 08:00
fot. au_uhoo / Shutterstock

Noszenie masek ochronnych od przyszłego tygodnia będzie obowiązkowe w Chorwacji w większości miejsc publicznych znajdujących się w pomieszczeniach. Ma to związek ze stale rosnącą liczbą przypadków Covid-19 - poinformowała agencja Reutera, powołując się na miejscowe władze.

W sobotę w Chorwacji odnotowano 140 nowych infekcji. To najwyższa odnotowana dotąd liczba nowych przypadków w ciągu jednego dnia. Większość zakażonych znajduje się w Zagrzebiu i na wschodzie kraju.

Dyrekcja ochrony ludności poinformowała, że od poniedziałku maski będą obowiązkowe zarówno dla pracowników, jak i klientów w sklepach, a także dla pracowników w barach, restauracjach i innych miejscach, w których istnieje bliski kontakt z klientami.

Używanie masek podczas korzystania z transportu publicznego stało się obowiązkowe kilka tygodni temu.

Chorwacja wiosną z powodzeniem ograniczyła rozprzestrzenianie się choroby i na początku czerwca liczba nowych przypadków spadła do kilku dziennie, a nawet do zera. Jednak w ostatnich tygodniach liczba nowych przypadków wzrosła. Jak podała agencja Reutera, wiele osób obwinia za to duże zgromadzenia, takie jak śluby.

kib/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
filippus
Dobra decyzja. Szkoda tylko że tak późno nakazi noszenie maseczek.
1984
"Jak podała agencja Reutera, wiele osób obwinia za to duże zgromadzenia, takie jak śluby."

No to maseczki sprawdzą sie doskonale. Już widzę weselisko z zamaskowanymi gośćmi, o młodych nie wspominając.

Co to za wygłupy skoro wiadomo, że maseczka nie chroni przed wirusami? Może nieco ograniczyć
"Jak podała agencja Reutera, wiele osób obwinia za to duże zgromadzenia, takie jak śluby."

No to maseczki sprawdzą sie doskonale. Już widzę weselisko z zamaskowanymi gośćmi, o młodych nie wspominając.

Co to za wygłupy skoro wiadomo, że maseczka nie chroni przed wirusami? Może nieco ograniczyć rozprzestrzenianie gdy ktoś jest chory. Z naciskiem na nieco. Ilu chorych gania po chorwackich ulicach? Tam gdzie nie ma turystów? Ryzyko złapania korony na prowincji jest niższe niż trafienia 6-ki w totka ale jak widzę władze wielu państw wiedzą lepiej jak walczyć z COVID.

W Polsce nie było obowiązku noszenia maseczek i mieliśmy najmniejsze wskaźniki zakażeń na milion. Wprowadzono obowiazek i nic sie nie zmieniło. Zniesiono maseczki na ulicach i pozostawiono w miejscach zamkniętych - nic nie widać w statystykach... Naprawdę skuteczne są te maseczki, poprawiają samopoczucie ministra któremu się wydaje, że dba o nasze zdrowie. Z naciskiem na "wydaje się"!
samsza
#zostanwdomu bądź odpowiedzialny (!)
samsza
Dla zdezorientowanych, to dosłowny cytat z plakatu - apelu prezydenta mojego miasta,
plakatu, który świeży i piękny wisi nadal w okolicy... przed chwilą osobiście widziałem...
borat123
I liczba turystów w dół Ta decyzja spowodawała że 5 osób na przełomie sierpnia i września nie pojedzie do Chorwacji.Sam jestem jedna z nich.A szkoda bo już się nastawiłem.
karbinadel
Przecież takie same "restrykcje" (maseczki w pomieszczeniach publicznych) obowiązują cały czas w Polsce czy w Niemczech. Co to więc za sensacja?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki