REKLAMA

Koniec "placówek pocztowych". Zakaz handlu w niedzielę ma być zaostrzony

2021-06-18 07:04
publikacja
2021-06-18 07:04
Koniec "placówek pocztowych". Zakaz handlu w niedzielę ma być zaostrzony
Koniec "placówek pocztowych". Zakaz handlu w niedzielę ma być zaostrzony
fot. Tyler Olson / / Shutterstock

Tysiące sklepów działa w niedziele objęte zakazem, coraz częściej jako placówki pocztowe. W PiS jest podobno "zielone światło" dla zaostrzenia kontrowersyjnego przepisu - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak czytamy w "Rz", pogłoski o tym, że szykowana jest nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, aby zlikwidować furtkę w postaci placówek pocztowych, potwierdził niedawno poseł PiS Janusz Śniadek. "Rz" cytuje wypowiedź byłego przewodniczącego SNZZ Solidarność dla portalu money.pl. "Do Sejmu wpłynie nowelizacja, to bardziej kwestia dni niż tygodni, w której będzie wprowadzona definicja przeważającej działalności" – powiedział Śniadek.

Zmiana - jak podkreśla "Rzeczpospolita - miałaby zamknąć furtkę coraz częściej wykorzystywaną przez sieci handlowe. Dziennik przypomina, że pierwszą, która zaczęła z niej korzystać, była Żabka, ale teraz w podobny sposób działają też supermarkety Intermarche, wiele sklepów z sieci zarządzanych przez Eurocash, ale także placówki Carrefour czy Biedronki.

"To łącznie co najmniej kilkanaście tysięcy lokalizacji, a dodatkowo biorąc pod uwagę, iż działać mogą sklepy franczyzowe, okazuje się, iż więcej sklepów w niedzielę z zakazem może działać, niż jest zamkniętych. To się PiS nie podoba, bo zakaz miał uderzyć w duże sieci, które teraz go bez kłopotu obchodzą" - pisze gazeta. Jednak - jak zauważa - zakaz był do tej pory zakładnikiem tarć w rządowej koalicji, gdzie ma wielu przeciwników. "W sytuacji walki ze skutkami pandemii nikt nie chciał otwarcie utrudniać życia przedsiębiorcom" - tłumaczy "Rz".

mkr/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
ja3
Ja bym jeszcze wprowadził zakaz sprzedaży czegokolwiek poza paliwem na stacjach, a za pół roku zamknął wszystkie stacje w niedziele. Następnie zakazałbym pracy wszystkim operatorom urządzeń (im. w elektrowniach, wodociągach, infrastrukturze IT), a na samym końcu dał wolne policji i służbom medycznym. Za rok powinniśmy Ja bym jeszcze wprowadził zakaz sprzedaży czegokolwiek poza paliwem na stacjach, a za pół roku zamknął wszystkie stacje w niedziele. Następnie zakazałbym pracy wszystkim operatorom urządzeń (im. w elektrowniach, wodociągach, infrastrukturze IT), a na samym końcu dał wolne policji i służbom medycznym. Za rok powinniśmy zakazywać pracy w sobotę i skutecznie dążyć do zakazu pracy w ogóle. To nieludzkie kazać komuś chodzić do pracy (której zapewne nie lubi) i marnować tam większość swojego życia.
mnm1
Dlatego piszac na takim poziomie, Ty zawsze już bedziesz tylko pisał komentarze, a inni będą wygrywać wybory.
liczygrosz
Biorąc pod uwagę postępującą ciemnotę polskiego społeczeństwa to może nie być absurdalna wizja...
pozhoga
Dziwne, wszelkie lewactwo powinno być przeszczęśliwe, bo przecież będzie jak w ich ukochanych Niemczech (tudzież np. Austrii). A tu nic tylko kwękanie.
daniel_1
Podejrzewam, że po "nowelizacji" zostanie otwartych więcej furtek.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
prawdziwynierobot
niby jest wolność słowa, ale w imię poprawności politycznej jej nie ma. Wpis był o nakazie chodzenia do kościoła i został usunięty - kogo ten wpis obraził?
bankster-kreator
Zakaz handlu ma być zaostrzony... Komuno wróć.
and00
Ewentualnie więcej Unii Europejskiej
Bo w wielu krajach UE zakaz handlu obowiązuje

I nie jestem za zakazem handlu, ale zrób sobie wypad na zakupy w niedzielę za granicą, np D, albo FR

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki