REKLAMA

Zachodniopomorskie: wójt zaciągał kredyty w parabankach

2016-11-28 15:35
publikacja
2016-11-28 15:35

Prokuratura postawiła zarzuty byłemu wójtowi gminy Ostrowice w Zachodniopomorskiem, który zadłużył gminę w parabankach. Zarzuty usłyszała też skarbnik gminy.

fot. / / YAY Foto

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła byłemu wójtowi Wacławowi M. i skarbnikowi Krystynie K. zarzuty nadużycia uprawnień i wyrządzenia szkody majątkowej w mieniu gminy Ostrowice. Jest ona szacowana na 34,25 mln tysięcy złotych. Wójt zaciągał kredyty, także w parabankach, przekraczając limity określone przez radę gminy. Podejrzany jest także o sprzedaż urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na niekorzystnych dla gminy warunkach, zaniechanie egzekwowania roszczeń od dłużników gminy, podawanie nierzetelnych danych w księgach rachunkowych i niespłacanie w terminie zobowiązań, zaciągniętych przez gminę. Skarbnik Krystyna K. usłyszała zarzuty kontrasygnowania bezprawnych decyzji wójta i podawanie nierzetelnych danych w księgach rachunkowych.

Byłemu wójtowi grozi do 10 lat więzienia. Wobec Wacława M. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych, a wobec Krystyny K. - dwóch tysięcy złotych. Na działce podejrzanej zostanie ustanowione zabezpieczenie majątkowe.

IAR/Prokuratura Krajowa/Internet/Siekaj/moc

Źródło:IAR
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~as
" Jest ona szacowana na 34,25 mln tysięcy złotych" Wg mnie wyglada na to ze mog zarobic 4-5 milionow (10%). Reszte zarobili wlasciciele parabankow i inni prywaciarze. Pewnie dostanie ze 2-3 lata. Generalnie sam bym tak zrobil jakbym mial okazje. W 2-3 lata nie zarobilbym 5 milionow ...
~Osa
2 tysiące? Kpina
Sędziowie von!! Wszyscy von!!
~niepelnosprawny_org
w Vivusie, Wondze,i Providencie spłacał co tydzień? eh...
~smutnebardzoniestety
Jak rządzą idioci, to zawsze masakra!
~Marcin
Coś tu nie gra: "34,25 mln tysięcy złotych" :)
~as
Ciekawe, jaką dostawał od parabanku prowizję za to topienie gminy.
~aaaa
stare posty wrzucacie, na innym portalach pisano o tym w ubiegłym tygodniu

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki