Zachodniopomorskie: koncern Bosch rozbudowuje fabrykę materiałów ściernych

Szwajcarska firma sia Abrasives, należąca do koncernu Bosch, rozpoczęła rozbudowę swojego zakładu w Goleniowskim Parku Przemysłowym (Zachodniopomorskie).

Zachodniopomorskie: koncern Bosch rozbudowuje fabrykę materiałów ściernych
Zachodniopomorskie: koncern Bosch rozbudowuje fabrykę materiałów ściernych (fot. friday / YAY Foto)

"Po rozbudowie sia Abrasives stanie się trzecim największym pracodawcą w Goleniowskim Parku Przemysłowym (GPP), zatrudniającym ok. 400 osób" powiedział w rozmowie z PAP doradca burmistrza Goleniowa Paweł Bartoszewski ds. GPP. Obecnie w firmie pracuje ok. 140 ludzi.

Rozpoczęta inwestycja to rozbudowa siedziby polskiej spółki BTS, która była odpowiedzialna za konfekcjonowanie i dystrybucję systemów szlifowania w Polsce i krajach bałtyckich. Firma BTS została w kwietniu br. przejęta przez sia Abrasives. "Inwestycja obejmuje budowę części produkcyjnej oraz magazynowo-logistyczną. Łącznie będzie to 3 ha powierzchni pod dachem" wyjaśnił Bartoszewski.

Jak dodał, rozbudowany zakład ma być uruchomiony w ciągu najbliższych miesięcy. "Na początku 2017 r. zostaną przeniesione maszyny i wyposażenie fabryki ze szwajcarskiego Frauenfeld do goleniowskiego zakładu. Będą to urządzenia potrzebne do konfekcjonowania materiału ściernego" powiedział. Inwestor szacuje, że jesienią przyszłego roku rozpocznie się produkcja w nowej siedzibie firmy.

"Rekrutacja nowych pracowników już się rozpoczęła. Inwestycja ma duże znaczenie dla gminy, gdyż inwestor zapowiedział, że będą to atrakcyjne miejsca pracy zarówno pod względem wynagrodzenia, jak i pakietu dostępnego dla pracownika" zaznaczył doradca burmistrza Goleniowa.

Szwajcarska firma należy do światowej czołówki producentów nasypowych materiałów ściernych i systemów szlifowania. Obecnie zatrudnia ok. 1300 osób. Posiada filie w 80 krajach na całym świecie.

Bartoszewski zapowiedział, że w najbliższym czasie kolejne zakłady z Goleniowskiego Parku Przemysłowego planują inwestycje oraz rozbudowę, m.in. duński zakład LM Wind Power Blades produkujący łopaty do turbin wiatrowych oraz belgijska firma Faymonville produkująca naczepy do transportu specjalnego.

Na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego ulokowało się prawie 50 firm, z których ponad połowa prowadzi już produkcję. Są to m.in. zakłady zajmujące się produkcją żywności, węgla drzewnego, a także montażem sprzętu komputerowego oraz logistyką międzynarodową. (PAP)

mzb/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 ~edw

Ciekawa sprawa. Odkąd PiS przejął władzę ciągle słyszymy o nowych inwestycjach w Polsce (Amazon, VW, MB, Bosch, Toyota i jeszcze kilka innych). Za PO nie decydowały się tak firmy inwestować. Moja teoria jest taka, że za PO spodziewali się wzrostu wynagrodzeń pracowników, PiS wyraźnie prowadzi gospodarkę do katastrofy, więc zakładają że będzie można tanio zatrudniać Polaków przez wiele lat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~rutek

No bo w Bangladeszu za drogo. W Niemczech minimum to 8.84Euro/h co znaczy że próg nędzy i ubóstwa w Niemczech to zaróbki 6500zł na miesiąc. Bieńkowska ( ta od pomysłu nakładania kar finansowych na Polskę) miała racje że tylko złodziej albo idiota pracuje za 6000zł.

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

w Polsce nie ma milionów złodziei...

! Odpowiedz
0 2 ~Szarutki

Co za naród, oni nie inwestuje bo rząd się zmienił. Jak to miało by być czynnikiem decyzyjnym to dawno by się zwineli, oni tu inwestują bo wiesz że Polacy to naród pracowity. Zresztą tu raczej w grę wchodzi rozbudowa istniejących zakładów. Skaczcie z tą polityka i zacznijcie myśleć

! Odpowiedz
3 18 ~Warszawa

Piechocinski próbował ale ze jest gamoniem i po angielsku nie umie pogadać zreszta jak i Schetyna to mu nie wyszło. Anglików mieliśmy mieć ale wszedł pięcho na krzesło i zaczął ryczej jak baran wiec się zwinęli na Słowację potem Japończycy chcieli inwestować to jak zobaczyli zonę prezydenta to stwierdzili ze tu ciemnogród i po co nowe technologie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 13 ~Warszawa

Nareszcie rząd zaczął zapraszać do nas inwestorów codziennie słychać o nowej fabryce. Brawo

! Odpowiedz
9 6 ~erzyk

ciekawe za jaką cenę te inwestycje

! Odpowiedz
2 4 ~Hiob odpowiada ~erzyk

Cenę twojego życia i wolności, jak ci się nie podoba to poproś o azyl w Federacji Rosyjskiej

! Odpowiedz
10 5 ~Cyc

Kolejna montownia kuchenek, a miał być skok w inwestycjach.

! Odpowiedz
0 5 ~Polak

każda zagraniczna inwestycja w Polsce jest cenna a "dobrej" pracy o wiele lepiej szukać pracując za najniższą krajową niż będąc bezrobotnym lub stojąc pod mopsem

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil