Za pizzę zapłać bitcoinem - Pyszne.pl wprowadza nowy sposób płatności

Jeden z największych serwisów w Polsce do zamawiania jedzenia online od dziś akceptuje płatność bitcoinami. Za zamówienia złożone w ponad 5 tysiącach restauracji w całym kraju zapłacić można wirtualną walutą.

(YAY Foto)

Kupowanie pizzy za bitcoiny nie jest wcale tak nowym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. Właśnie na tym polegała pierwsza na świecie transakcja z wykorzystaniem bitcoinów. Internauta Laszlo Hanyecz zapłacił za swoje danie 10 tys. bitcoinów, warte wówczas około 80 zł, a obecnie wyceniane na prawie 1 miliard złotych. Kurs 1 bitcoina oscyluje pomiędzy 9 a 10 tys. złotych, tak więc za średnią pizzę o wartości 25 zł zamawiający zapłaci mniej niż trzy tysięczne bitcoina.

Jeśli chodzi o metody płatności, każdy ma swoje ulubione. W obecnej chwili Pyszne.pl oferuje płatność gotówką przy odbiorze oraz różnorodne metody płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem internetowym, przez Sofort Banking, PayPal oraz PayU. Niedawno wprowadziło także opcję płatności Android Pay dla użytkowników aplikacji mobilnej. Dziś stało się również jedynym serwisem do zamawiania jedzenia w Polsce, w którym płatność bitcoinami jest zupełnie naturalna – jedno kliknięcie przenosi użytkownika na stronę pośrednika płatności Bitpay.

„Po entuzjastycznym przyjęciu nowej funkcjonalności w Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Francji, zdecydowaliśmy się na udostępnienie płatności walutą internetową również polskim użytkownikom. Potrzebę taką zgłaszały nam regularnie przede wszystkim osoby młode, największą grupą byli gamerzy” - mówi Marta Czarnecka, Head of Marketing Poland międzynarodowej grupy Takeaway.com, właściciela Pyszne.pl. „Użytkownicy coraz chętniej rozliczają się online. W 2016 roku aż 51% zamówień zostało opłaconych w ten sposób” - dodaje.

Kurs bitcoina raz po raz bije kolejne rekordy, na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy zanotował wzrost o 88,4 procent. Jego hossa trwa nieprzerwanie od początku 2015 roku. Pomyśleć, że gdyby wspomniany Laszlo Hanyecz wstrzymał się z zakupem w 2009 roku, mógłby pozwolić sobie teraz na codzienne zamawianie pizzy przez około 11 tys. lat!

Źródło: BankierPress
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Ya

10 000 x 10 000 = 100 000 000 (sto milionów). Czy bankier.pl nie umie liczyć?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~niezłejaja

to tylko reklama, niech ktoś zadzwoni i zapyta o taką możliwość. już to widze

! Odpowiedz
8 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~TakiJeden

Rychło w czas... Przy obecnych cenach bitcoina opłata transakcyjna wyniesie nieco ponad 10zł - uważam, że bitcoin nie nadaje się już do drobnych płatności.

! Odpowiedz
6 12 ~Putinek

Ale ludziom mozgi piorą....władza absolutna nadchodzi:(

! Odpowiedz
3 6 ~cedrik

Chyba coś ci się pomieszało. Bitcoin oferuje anonimowość i wolność od banków i rządów.

! Odpowiedz
0 0 ~Wojciech odpowiada ~cedrik

Drogi cedriku, powiedz mi teraz co się stanie z wartością bitcoina, gdy jeden z "ojców założycieli" tej waluty, który na początku wygenerował jakąś astronomiczną ilość (kiedy to było naprawdę łatwym, szybkim i tanim procesem) postanowi spieniężyć ową ilość? No co się stanie?

! Odpowiedz
0 0 ~XLR odpowiada ~Wojciech

Jak można spieniężyć pieniądz?

! Odpowiedz
0 4 ~ELO

Chyba jednak 100 000 mln złotych , to jednak "niewielka " różnica

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne