REKLAMA

ZUS zabije firmy ochroniarskie

2015-09-23 04:06
publikacja
2015-09-23 04:06
ZUS zabije firmy ochroniarskie
ZUS zabije firmy ochroniarskie

Ozusowanie umów-zleceń podbije ceny usług ochroniarzy o 25 proc. donosi "Rzeczpospolita".

fot. Krystian Maj / / EastNews

Wart niemal 8 mld zł rocznie rynek usług security czeka trzęsienie ziemi. Wywoła je w 2016 r. ozusowanie umów-zleceń. Jego konsekwencją może być spadek zatrudnienia i przyspieszona konsolidacja na rozdrobnionym, liczącym 2,5 tys. firm. rynku komercyjnego bezpieczeństwa.

Ozusowanie wywoła w zatrudniającej 300 tys. pracowników branży niemal 40 proc. wzrost kosztów pracy - przewiduje firma Deloitte. To może wpłynąć na wzrost stawek usług o około 25 proc. "Takiego skoku kosztów żadna firma usługowa nie wytrzyma, jeśli ciężaru obciążeń publicznoprawnych, na które wpływu nie mieliśmy, w pełnym zakresie nie zrównoważy zamawiający" - uważa Grzegorz Dzik, prezes grupy Impel.

Korzystający z usług związanych z bezpieczeństwem będą musieli na nowo skalkulować koszty ochrony. I ewentualnie ją ograniczyć, zastępując monitoringiem elektronicznym. Do tej pory praca ochroniarzy była relatywnie tańsza od zakupu elektroniki. Po uzusowaniu proporcje się zmienią.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (75)

dodaj komentarz
~Ochroniarz
Będą przyjmować z grupą beda do przodu. Panstwo bedzie placic hehe nie ochrona im
~oro
Zwłaszcza że stawki w POlskiej branży ochroniarskiej, gdzie rządzą dawne służby, są nader wysokie ... :-)
~no2zus
ZUS to nie jest mały miś
i zabija nie od dziś
18 tys zł dotacji na założenie firmy z czego 12 tys przez pierwsze 2 lata wydane na ZUS jeśli pierwszy raz działalność lub gdy kolejna DG po 5 latach a normalnie w ciągu 2 lat 24 tys PLN na ZUS (Zakład Ubożeń Społecznych), więc gdzie tu logika? A no logika taka:
1.
ZUS to nie jest mały miś
i zabija nie od dziś
18 tys zł dotacji na założenie firmy z czego 12 tys przez pierwsze 2 lata wydane na ZUS jeśli pierwszy raz działalność lub gdy kolejna DG po 5 latach a normalnie w ciągu 2 lat 24 tys PLN na ZUS (Zakład Ubożeń Społecznych), więc gdzie tu logika? A no logika taka:
1. Większość tych pieniędzy "kreatywną księgowością" zasypuje dziurę budżetową "zielonej wyspy PL" a konkretnie ZUSu.
2. Można wydać fundusze unijne bo jak się nie wyda nawet bezmyślnie to UE (czyt. ZSRE) zabierze.
3. Statystyki lepsze, spada liczba bezrobotnych a rząd ma się czym chwalić dokonaniami w walce z bezrobociem.
Ile tych "FIRM" (tak to fajnie medialnie brzmi tak powiedzieć czy napisać: "FIRM", a są to jednoosobowe działalności gospodarcze a dokładnie osoby samozatrudnione) się aktualnie samozatrudnia?
Tych "FIRM" w dużej większości już nie ma a te osoby samozatrudniające się znajdziemy w rejestrze bezrobotnych w Urzędach Pracy, głównie dzięki ZUSowi, który na "zielonej wyspie PL" czy zarobisz czy nie musisz płacić samozatrudniając się ;-)
Dlatego sporo ludzi emigruje do krajów gdzie są lepsze zarobki ale też gdzie można być samozatrudnionym bez płacenia za to KAR w wysokości 1100 zł miesięcznie!
Zobaczcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
https: //www.youtube.com/watch?v=qvy7xornVW0
~gustaw
Przywalić im jak największe składki. Dość tego niewolnictwa żerującego na ludzkich tragediach. Najwyżej prezes nie kupi sobie nowej terenówki co roku. A co.
~ewa
a niech padną - zasługują na to. Poza tym rynek nie lubi próżni.
~Ojojojkku
Nie no tragiedia! Ochroniarze teraz pracują w polandii za talerz zupy dziennie. Od 2016 trzeba będzie im dać pół talerza dolewki i kromke chleba. Firmy ochroniarskie tego nie wydolą.
~gch
nie chodzi o to ile zarabiasz tylko ile mozesz za to kupic. a by produktow i uslug bylo pod dostatkiem trzeba je produkowac w coraz wiekszej ilosci. oczywiscie najlepiej by produkcja odbywala sie przy coraz mniejszym wysiliku ludzkim - co zwykly czlowiek nazwalny ''dobrze sie zyje''. oczywiscie wzrost standardu zycia nie chodzi o to ile zarabiasz tylko ile mozesz za to kupic. a by produktow i uslug bylo pod dostatkiem trzeba je produkowac w coraz wiekszej ilosci. oczywiscie najlepiej by produkcja odbywala sie przy coraz mniejszym wysiliku ludzkim - co zwykly czlowiek nazwalny ''dobrze sie zyje''. oczywiscie wzrost standardu zycia mozna uzyskac JEDYNIE poprzez wzrost ilosci dobr kapitalowych na osobe( ktore produkuja co ludzie chca a nie buduja piramidy czy stadiony na euro). dlatego w japonii zyje sie dobrze bo ludzi ubywa a w indiach zyje sie krucho bo chodz kapitalu przybywa to ludzi przybywa szybciej. woly rynek redystrubuje zyski wg zaslug tj wiecej temu kto jest bardzie pozyteczny innym ludziom tj produkuja co chca lub daje kapital wykorzystany do produkcji co ludzie chca. w etatystycznych gospodarkach licencje, regulacje, koniecznosc liz'A'nia tylk'a dla biurokracji gromadzi zyski w elitach. ty ZUS zniszczy konkurencyjny rynek a zastapi go kilkoma wielkimi firmami. bravo. ludzie beda jak taksowkarze w nowym jorku - licencje za 1MLN dolcow a wiec zostanje tylko zatrudnic sie u pana co spelnia kazda regulacje panstwa
~StanRS
Za każdym razem, kiedy podnoszą płacę minimalną o niewielkie pieniądze 70-100 złotych miesięcznie. W mediach polskojęzycznych jest płacz i lamentom nie ma końca, że firmy będą bankrutować, bo nie będzie ich stać zatrudnić pracowników. Za to na przywileje górnicze, wcześniejsze emerytury wojskowych, dodatki do Za każdym razem, kiedy podnoszą płacę minimalną o niewielkie pieniądze 70-100 złotych miesięcznie. W mediach polskojęzycznych jest płacz i lamentom nie ma końca, że firmy będą bankrutować, bo nie będzie ich stać zatrudnić pracowników. Za to na przywileje górnicze, wcześniejsze emerytury wojskowych, dodatki do emerytur żydowskich nie będących nawet obywatelami Polski, pomoc dla frankowiczów, premie dla urzędników. Na to są pieniądze. Trzeba pracować w Polsce za miskę ryżu i podnieść wiek emerytalny do 100 lat. Wtedy "niezależni ekonomiści" będą wniebowzięci.
~dak
Czas w Polsce skaczyc z niewolnictwem.Koniecznie podnieść stawki,Zadna firma ochroniarska nie upadnie.W Anglii czy Francji jest mnóstwo firm ochrony i ludzie w nich zarabiają godziwe pieniądze.
~bookbis
hi,hi wojsko przestanie byc chronione przez sekurity

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki