REKLAMA

ZUS szuka oszczędności

2020-09-02 14:20
publikacja
2020-09-02 14:20
fot. Marek Kuwak / FORUM / FORUM

ZUS wstrzymał wszystkie rekrutacje zewnętrzne w swoich placówkach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych do końca roku nie będzie zatrudniał nowych osób. Wszystkie rekrutacje zewnętrzne zostają zawieszone, z wyjątkiem tych, których przeprowadzanie jest niezbędne w celu utrzymania ciągłości działania instytucji, czyli dotyczących kluczowych stanowisk, informuje ZUS w komunikacie na stronie internetowej.

Oświadczenie dotyczące wstrzymanych procesów rekrutacyjnych pojawiło się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we wtorek - 1 września. Do tej pory ZUS nie skomentował z jakiego powodu instytucja nie będzie zatrudniać nowych pracowników. Możemy się domyślać, że chodzi o szukanie oszczędności.

W środę Michał Dworczyk, szef KPRM mówił o dokonywanym przeglądzie i analizach dotyczących kadry pracowniczej w administracji rządowej - m.in. urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwie, jednostek podległych i nadzorowanych przez premiera, ministra kierującego działem administracji rządowej lub wojewodę, a także np. ZUS, KRUS czy NFZ.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
pazdzioch_indastries
Ja bym wam tam dał oszczędności żebyście z jednej torebki herbaty 50 szklanek parzyli a z fusów jeszcze gilzy nabijali na fajki
marxs
przeciez święta Gertruda zapodawała niedawno że ZUS to ósmy "cót" świata i nie ma co z kasą robić
katzpodola
Oszczędności to by były gdyby ZUS zwolnił połowę tych darmozjadów, którzy oprócz picia kawy niewiele robią.
bankroll
Ale po co mają szukać oszczędności? Przecież wystarczy pożyczyc pieniądze, najwyzej bedzie deficyt, prawda święty mateuszu?
obiektywny_komentator
Za 3 lata wybory do sejmu, na rok przed wyborami trzeba będzie znowu mocno dosypywać do pieca czyli zwiększyć rozdawnictwo dla socjal elektoratu. 500 plus to mało, muszą powoli myśleć o waloryzacji, czyli 1000 plus lub 1500 plus, aby wzmóc wierność. Teraz trzeba więc trochę przyoszczędzić, aby starczyło na spektakularny Za 3 lata wybory do sejmu, na rok przed wyborami trzeba będzie znowu mocno dosypywać do pieca czyli zwiększyć rozdawnictwo dla socjal elektoratu. 500 plus to mało, muszą powoli myśleć o waloryzacji, czyli 1000 plus lub 1500 plus, aby wzmóc wierność. Teraz trzeba więc trochę przyoszczędzić, aby starczyło na spektakularny finisz. I żeby gawiedź widziała, że mamy oszczędnych i rozsądnych gospodarzy, a urzędnicy to w powszechnym mniemaniu darmozjady. Tak się teraz skutecznie uprawia władzę.
fakpejsy odpowiada obiektywny_komentator
Za trzy lata,to juz moze nie byc co zbierac ,po Naszym kraju...
obiektywny_komentator odpowiada fakpejsy
Planują na ten rok około 100 mld deficytu, na przyszły zaplanowali 80 mld, ponadto wykorzystali we wcześniejszych latach wszystkie możliwe "zaskórniaki". Kraj będzie, ale z atrapami: służby zdrowia, sądownictwa, nauki. I z potężnym zadłużeniem. Nawet Morawiecki jest -co wyraźnie widać - mocno Planują na ten rok około 100 mld deficytu, na przyszły zaplanowali 80 mld, ponadto wykorzystali we wcześniejszych latach wszystkie możliwe "zaskórniaki". Kraj będzie, ale z atrapami: służby zdrowia, sądownictwa, nauki. I z potężnym zadłużeniem. Nawet Morawiecki jest -co wyraźnie widać - mocno wystraszony.
itso_ready_to_by_cool
śmieć nie informacja
''wszystkie rekrutacje zewnętrzne zostają zawieszone, z wyjątkiem tych, których przeprowadzanie jest niezbędne w celu utrzymania ciągłości działania instytucji, ''
gronostaj
Czyli w dużym skrócie "zatrudniamy tylko swoich"
meryt
itso_ready_to_by_cool "śmieć nie informacja
''wszystkie rekrutacje zewnętrzne zostają zawieszone, z wyjątkiem tych, których przeprowadzanie jest niezbędne w celu utrzymania ciągłości działania instytucji, ''"

Boś niezainteresowany własną rekrutacją do ZUS

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki