ZUS czy OFE? Decydują: lenistwo, brak zaufania, rodzice [SONDA]

2014-07-29 06:00
publikacja
2014-07-29 06:00
Bankier.tv

Już tylko do 31 lipca Polacy mają prawo zdecydować, czy chcą, by ich składki emerytalne pozostały w ZUS-ie, czy w części byly przekazywane do prywatnych funduszy emerytalnych. Co wybrać? W sondzie Bankier.TV na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Warszawy.

O tym, w jaki sposób formalnie dokonać wyboru o przyszłości naszej emerytury piszemy tutaj.

ZUS czy OFE? „Lepiej w dwóch przegródkach niż w jednej” [SONDA]

Start odtwarzacza ...

/aj

Źródło:
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~-e
nasze spoleczenstwo nie ma pojecia o systemie emerytalnym. jesli nie zaczniecie ludzie oszczedzac na wlasna reke na jakies F.I. (bo to sie najbardziej oplaca) to nie dostaniecie nic czyli 200 zl
~malami
możliwość wyboru jest złudna bo i tak po 10 latach kasa z OFE trafia do ZUSu srusu
~idol
oczywiscie ofe bo pienidze s aw akcjach ktore mzona spienizyc a w zus nei ma ani zlotowki!!!
~ccc
a niby jak chcesz to spieniężyć skoro z OFE i tak kasy wypłacić nie możesz, a jak będziesz miał 57 lat to i tak wszystko co do grosza przeleją do ZUSu? rząd dał pozorny wybór, tak na prawdę i tak na końcu kasę dostanie ZUS.
~ananas
prace zaczalem od lutego tego roku, moge zlozyc w zus juz oswiadczenie o pozostaniu w OFE mimo ze chyba zadnego funduszu jeszcze nie wybierałem?
~pozdrawiam
Chcę zarabiać netto swoje 9.000 zł i sam opłacić sobie lekarza, szkołę dziecka itd. I SAM odkładać na emeryturę! Przy moim trybie oszczędzania + odsetki to emerytura rzędu 5.000 zł. Ale kur.. niestety, musza mi odbierać, żeby dać emeryturę górnikom, esbekom, policjantom i reszcie bandy. Jak będą zamieszki na ulicach Chcę zarabiać netto swoje 9.000 zł i sam opłacić sobie lekarza, szkołę dziecka itd. I SAM odkładać na emeryturę! Przy moim trybie oszczędzania + odsetki to emerytura rzędu 5.000 zł. Ale kur.. niestety, musza mi odbierać, żeby dać emeryturę górnikom, esbekom, policjantom i reszcie bandy. Jak będą zamieszki na ulicach to jak najszybciej wybiegnę by chwycić za kamień i rozprawić się z tą mafią.
~retro
tak, ale 90% ludzi nie będzie odkłądać i przy takim systemie za parę lat przed domem będziesz miał starszych ludzi umierających i gnijących na ulicach,ty chyba w takiej Polsce nie chciał byś żyć , poza tym skąd ci się wzięło to 5000zł, wiesz ile będziesz żył?? czy po 15 latach na własnych oszczędnościach tak, ale 90% ludzi nie będzie odkłądać i przy takim systemie za parę lat przed domem będziesz miał starszych ludzi umierających i gnijących na ulicach,ty chyba w takiej Polsce nie chciał byś żyć , poza tym skąd ci się wzięło to 5000zł, wiesz ile będziesz żył?? czy po 15 latach na własnych oszczędnościach nie skończy ci się kasa?, w powszechnym systemie będzeisz miał dożywotnio emerturę i jeżeli będziesz żył ponad średnią pobierzesz z systemu więcej niż włożyłeś a jeżeli szybciej umrzesz to będziesz dawcą dla tych którzy bardziej (za młodu) dbali o zdrowie. dbaj więc o własne zdrowie, wyłącz neta, pobiegaj trochę....
~inflacja
Przy takich załozeniach zdechniesz z glodu.Nie wiesz dlaczego?
~MacGawer odpowiada ~retro
To typowy lewacki populizm. Emerytury rolnicze wynoszą ok. 800 zł, a na wsiach jakoś nie widać straców umierających na ulicach. W dodatku ZRÓWNOWAŻONE składki do KRUS (bez dofinansowania z budżetu) pozwalające na wypłatę w/w emerytur wynosiłyby... 300 zł miesięcznie. Dlaczego nasz umiłowany rząd nie dał szerszego To typowy lewacki populizm. Emerytury rolnicze wynoszą ok. 800 zł, a na wsiach jakoś nie widać straców umierających na ulicach. W dodatku ZRÓWNOWAŻONE składki do KRUS (bez dofinansowania z budżetu) pozwalające na wypłatę w/w emerytur wynosiłyby... 300 zł miesięcznie. Dlaczego nasz umiłowany rząd nie dał szerszego wyboru: ZUS albo KRUS? Pytanie oczywiście retoryczne.
~rudaa
dobrze.kto mi wyraźnie nakreśli roznice, ew.plusy jednego czy drugiego??zrezygnować z obu się nie da niestety a to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Powiązane: Jeśli nie ZUS, to co?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki