ZEA: pierwszy park rozrywki Bollywood na świecie

W Dubaju otwarty zostanie dzisiaj pierwszy na świecie park rozrywki, inspirowany kinem Bollywood. Miłośnicy popularnych filmów indyjskich znajdą tutaj nie tylko typowe atrakcje, ale także bollywodzką muzykę, występy teatralne i pokazy taneczne.

Położony na trasie między Dubajem a stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, park Boolywood jest częścią ogromnego kompleksu rozrywki. Na powierzchni ponad 15 hektarów powstał park, który będzie atrakcją nie tylko dla fanów kinematografii indyjskiej. Dubaj jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez Hindusów, którzy przyjeżdżają tutaj także do pracy. "Przemysł fimowy w Boolywood jest na coraz wyższym poziomie" - mówi dyrektor "Boolywood Park", Thomas Jellum.

"To kino ma swoich miłośników już nie tylko w Indiach, ale także w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce. Hinduscy aktorzy są milionerami i pojawiają się w amerykańskich filmach" - dodaje dyrektor kompleksu.

W parku atrakcji czynne będą kolejki górskie, tematycznie związane z Indiami. Na sześciu scenach w czasie 20 przedstawień zobaczyć będzie można występy muzyczne i taneczne. W 120-minutowym musicalu wystąpią dzisiaj specjalnie sprowadzeni na tę okazję hinduscy muzycy i aktorzy. W paku otwarto także hinduskie restauracje i sklepy.

IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/mg/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil