REKLAMA

Z powodu inflacji coraz więcej Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty

2022-10-02 09:00
publikacja
2022-10-02 09:00

W związku z utrzymującą się inflacją liczba Amerykanów żyjących od wypłaty do wypłaty rośnie. Prawie wszyscy odczuwają skutki coraz wyższych cen. Jak wynika z ostatniego raportu LendingClub, w sierpniu br. 60 proc. ludzi żyło od wypłaty do wypłaty. Rok temu odsetek ten wynosił 55 proc.

Z powodu inflacji coraz więcej Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty
Z powodu inflacji coraz więcej Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty
fot. Evan Semon / / Reuters

Narzekają nawet osoby o wysokich, przekraczających 100 tys. dolarów rocznie, dochodach. 45 proc. z nich stwierdziło, że żyje od wypłaty do wypłaty, w zestawieniu z minionym rokiem, kiedy było ich 38 proc.

"Więcej konsumentów żyjących od wypłaty do wypłaty wskazuje, że wielu z nich nadal traci stabilność finansową" - powiedział cytowany w piątek przez CNBC Anuj Nayar, specjalista ds. finansowych LendingClub.

Indeks cen konsumpcyjnych określających średnią cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł w sierpniu o 8,3 proc. Było to rezultatem głównie wzrostu kosztów żywności, mieszkań i opieki medycznej.

„Mimo że rzeczywiste średnie zarobki na godzinę również się podniosły o sezonowo zwiększane 0,2 proc., pozostały one niższe o 2,8 proc. niż rok temu” – stwierdza raport.

Wykazując pogorszenie warunków życia społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych, CNBC powołuje się też raport Bank of America. Jak stwierdza dokument, 71 proc. pracowników uważa, że ich wynagrodzenie nie nadąża za wzrostem kosztów życia.

Liczba osób, które czują się bezpiecznie finansowo, spadła do najniższego poziomu od pięciu lat. Wielu musi sięgać do swoich rezerw gotówkowych. Prawie połowa popada w coraz większe długi.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
daniel21usa
Godzinowa płaca w USA $25 - $30 dla poczatkujacego
midas69
Od 8 lat świat nie skupuje UST a teraz aby ratować swoje gospodarki zaczyna się ich sprzedaż (np UK) bo i tak są oprocentowane sporo poniżej inflacji. Do tego dochodzi rosnący handel energetykami w ojro yuanie i rublu a teraz i rupiach. Tym samym kończy sie era eksportu długu hegemona w świat a dularki nadrukowane przez ostatnie Od 8 lat świat nie skupuje UST a teraz aby ratować swoje gospodarki zaczyna się ich sprzedaż (np UK) bo i tak są oprocentowane sporo poniżej inflacji. Do tego dochodzi rosnący handel energetykami w ojro yuanie i rublu a teraz i rupiach. Tym samym kończy sie era eksportu długu hegemona w świat a dularki nadrukowane przez ostatnie 50 lat wracają do domu...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dolar36
hahaha "Narzekają nawet osoby o wysokich, przekraczających 100 tys. dolarów" czyli ok 70tyś zł miesięcznie, widać gru basy przyzwyczaiły się do wygody...
midas69
W US ludzie podaja zarobki przed podatkami. Taki co ma 100k na rok realnie dostaje 6-7k/mc zależnie od stanu. I w takiej Kalifornii to za taką kasa jesteś polowę z tego zabiera wynajem.
dolar36 odpowiada midas69
a druga połowa zostaje... w Polsce zarabia się 3,5tyś zł z czego na wynajem idzie 2tyś i ludzie dają rady...
and00 odpowiada dolar36
tylko ze w USA 100k to sporo, tak że 2x ponad średnią, czyli jak u nas 14000 brutto miesięcznie...
mirek6504
To powinno być tak !!! Amerykanie żyją od wypłaty do wypłaty a pomiędzy podpierają się kartami kredytowymi !!
andregru
Oni żyją od wypłaty do wypłaty na dwu etatach .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki