REKLAMA
WEBINAR

Yolo wnioskuje o upadłość. Spektakularne wzrosty przerodziły się w mocne spadki

2022-03-31 11:00
publikacja
2022-03-31 11:00

Giełdowa spółka ogłosiła złożenie wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz ogłoszenie upadłości. Trzy miesiące po wzrostach o kilkaset procent notowania Yolo runęły w dół. 

Yolo wnioskuje o upadłość. Spektakularne wzrosty przerodziły się w mocne spadki
Yolo wnioskuje o upadłość. Spektakularne wzrosty przerodziły się w mocne spadki
fot. buffaloboy /

Przyczyna ma leżeć w decyzji Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, który ustalił kwotę zobowiązania podatkowego od spółki i należnych odsetek na ponad 28 mln zł. Spółka poinformowała, że w wyniku ustanowienia zabezpieczenia na wykonanie zaległych zobowiązań podatkowych utraciła zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Komunikat spółki spowodował wyprzedaż jej akcji. Kurs przed południem tracił 39 proc. Jednak handel był zawieszany, gdyż momentami przecena sięgała 45 proc. 

Bankier.pl

Spółka przekazała, że wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego został złożony wraz z wnioskiem o rozpoznanie go w pierwszej kolejności. W przypadku powodzenia wniosku sanacyjnego wniosek o ogłoszenie upadłości zostanie odrzucony i w ogóle nie będzie rozpatrywany - wskazuje komunikat. 

Przypomnijmy, że kurs spółki doświadczył silnych wzrostów na przełomie roku. W przeciągu dwóch tygodni akcje Yolo podrożały o blisko 600 proc. z okolic 1 zł płaconych przed świętami Bożego Narodzenia do 7,40 zł  płaconych podczas pierwszej sesji nowego roku. 

Wzrosty rozpoczęły się wraz z komunikatem o podpisaniu porozumienia z Black Onyx Investments I WJA Investments, podmiotami będącymi obligatariuszami oraz głównymi akcjonariuszami Spółki, dotyczącego częściowego umorzenia obligacji.  W tym samym komunikacie poinformowano o umorzeniu pożyczki wraz z odsetkami udzielonej przez Black Onyx Investments.

Yolo jest notowane na głównym rynku GPW od 2011 r. Od początku swojej działalności firma była związana z branżą finansową, która zakończyła się w październiku ubiegłego roku sprzedażą portfela wszystkich wierzytelności pożyczkowych. Nową działalnością spółki miała być elektrombolność. 

Nastąpiła wymiana akcjonariatu, a do spółki weszli m.in były prezes Movie Games Mobile Kamil Gaworecki i Paweł Kiciński. Szerzej znany na rynku jako były prezes Labocanny, a obecnie przewodniczący jej Rady Nadzorczej. Labocanna to firma z NewConnect, działająca w branży konopnej. W 2020 r. roku była spółką, która zapewniła najwyższą stopę zwrotu w wysokości 13 500 proc. O sprawie pisaliśmy, gdy akcje Yolo gwałtownie rosły pod koniec grudnia i na początku stycznia. 

Michał Kubicki

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
humanres
kurs akcji to kwintesencja giełdowej strategii manipulowania ludźmi:) opowiedzieć bajeczkę o nowym trendzie EKO, rozpuścić ploteczki, wyjść na górce i się śmiać z oskubanych leszczy
highroller
Dlaczego spółka nie planowała producji reaktorów nuklearnych lub gwiazdy śmierci?
Było by to jeszcze bardziej „wiarygodne” dla pospólstwa.
Prawdopodobnie to podbiło by bardzie cenę akcji.

piotr_malkontent
Ekowyleszczenie... powinni jeszcze wziąć się za produkcję paneli do samochodów na energię słoneczną, pewnie znaleźliby się tacy, którzy by to kupili. Oczywiście tylko gdyby panele były z kitu (znaczy perowskitu).
dzyszla
IFCapital będzie następne? :) O kursach można by powiedzieć to samo :)
tysiak_39
Nowe powiedzenie , zrobili Cię w Yolo
dzejms
Nie po to są giełdy na świecie? No chyba po to.
pstrzezek
Polska giełda na jednym obrazku. Czyli jak skutecznie skubać leszcza

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki