REKLAMA

Wyspy Kanaryjskie przyciągają rezydentów pracujących zdalnie

2021-05-26 19:15
publikacja
2021-05-26 19:15
Wyspy Kanaryjskie przyciągają rezydentów pracujących zdalnie
Wyspy Kanaryjskie przyciągają rezydentów pracujących zdalnie
fot. Vytenis84 / / Shutterstock

Liczba zagranicznych rezydentów na Wyspach Kanaryjskich, która od 2000 roku wzrosła blisko trzykrotnie, to efekt uroków turystycznych tego hiszpańskiego archipelagu. Jego popularność powinna wzrosnąć w najbliższych miesiącach wraz z upowszechnieniem się telepracy.

Najbardziej popularnym kierunkiem wśród osób pracujących zdalnie w Hiszpanii, jak wskazują tamtejsze media, stała się w ostatnim czasie wyspa Gran Canaria.

Jak przypomniał w środę portal Canarias7, odbywająca się w ostatnim czasie debata w regionalnym parlamencie o możliwych ograniczeniach dla nowych rezydentów może się nasilić wraz z upowszechnianiem się tzw. internetowych nomadów, czyli osób gotowych do zamieszkania na archipelagu i wykonywania pracy w sposób zdalny.

Kanaryjski portal zauważa, że wśród liczącej ponad 292 tys. grupy obcokrajowców na tym hiszpańskim archipelagu dominują dziś Włosi. Jest ich tam obecnie ponad 40 tys.

Tymczasem jak wskazuje madrycki dziennik “El Mundo”, wraz z upowszechnieniem się telepracy w czasie pandemii najwięcej osób pracujących w taki sposób wybiera jako nowe miejsce rezydencji Gran Canarię, główną wyspę kanaryjskiego archipelagu.

Gazeta wskazuje, że wśród “internetowych nomadów” jest coraz więcej nie tylko obcokrajowców, ale również i samych Hiszpanów. Zaznacza, że jednym z głównych powodów wybierania tego położonego na Atlantyku lądu jest ciepła i słoneczna pogoda oraz średnia temperatura powietrza wynosząca 24 stopnie Celsjusza.

Inną zaletą Gran Canarii jest dla wielu osób drastyczne w ostatnim roku zmniejszenie się tam liczby turystów wskutek pandemii Covid-19 i restrykcji sanitarnych.

Stołeczna gazeta wskazuje, że nawet podczas pandemii Gran Canaria nie straciła na swoim uroku i “zamieniła się w ulubione miejsce ucieczek mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego”.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Praca

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Średnia temperatura wynosi 24 stopnie, ale co ważniejsze, zimą przeważnie nie spada poniżej 20, a latem nie rośnie powyżej 30 stopni. Znakomity klimat, niskie koszty utrzymania - jak ktoś nie musi się tłoczyć w biurowcu, to ma jak znalazł

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki