Wypróbują szepionkę przeciw AIDS

W barcelońskiej klinice - Hospital Clinic - rozpoczynają się próby kliniczne szczepionki przeciwko AIDS. Weźmie w nich udział ponad 100 pacjentów. Badania koordynuje zespół hiszpańskich naukowców a pieniądze - 6 mln euro - pochodzą z unijnego programu iHIVARNA.

W skład szczepionki wchodzą m.in. kwas rybonukleinowy oraz odpowiadające za aktywność systemu immunologicznego komórki dendryczne. Jednak naukowcy podkreślają, że lek nie leczy AIDS, tylko obniża w organizmie poziom wirusa HIV.

To szczepionka, która zbliża nas do ważnego celu - możliwości odstawienia przez pacjenta lekarstw antyretrowirusowych - wyjaśnia dr Felipe Garcia, członek zespołu badawczego.

Od grudnia lekarstwo będzie podawane 40 chorym, a za 2 lata dołączy do nich kolejnych 70 pacjentów. Próby kliniczne zakończą się w 2017 roku i w zależności od rezultatów badań, zostanie podjęta decyzja o produkcji szczepionki.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/mcm/
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~sfjkfkjfhed

szczepionkę*

! Odpowiedz
0 0 ~NIE !!!!

A ja nie jestem za tego typem leku. 99% nosicieli tego syfu zaraziło się na własne życzenie, bo się puścili albo wstrzyknęli działkę i dlaczego takich ułomów leczy się za kasę z NFZ i to za kolosalne pieniądze. Niech umierają teraz !!!

! Odpowiedz
0 0 ~filopolityk

...i co z tego i tak na tego typu leczenie stać tylko najbogatszych ...miliony w afryce umrą...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil