REKLAMA

Wypadek limuzyny Putina. Nie żyje 69-letni kierowca

Marcin Hołubowicz2016-09-07 13:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-09-07 13:25

Limuzyna z floty prezydenta Rosji brała udział w tragicznym wypadku. Zginął kierowca Władimira Putina, który zderzył się czołowo z innym samochodem. Prezydenta Rosji nie było w środku.

fot. REUTERS/Mark Schiefelbein / / FORUM

Kierowca, który wielokrotnie woził prezydenta Putina, zginął w wypadku samochodowym. Do zdarzenia doszło 2 września. 69-letni mężczyzna prowadził prezydencką limuzynę po jednej z moskiewskich ulic. Prawidłowo jadące BMW zderzyło się czołowo z mercedesem, którego kierowca nagle wjechał na przeciwległy pas ruchu. Do zdarzenia doszło na Prospekcie Kutuzowskim, ruchliwej trasie, na której często dochodzi do wypadków.

Kierowca Putina jechał sam. Tego dnia nie przewoził prezydenta Rosji, który w chwili zdarzenia przebywał w Chinach na szczycie G20. Rosyjskie media donoszą, że 69-latek był ulubionym kierowcą Władimira Putina i pracował we flocie wożącej VIP-ów prawie 40 lat. Według słów rzeczniczki kancelarii prezydenta Rosji, nigdy wcześniej nie brał udział w wypadkach, a administracja miała do niego pełne zaufanie.

38-latek, który był sprawcą zdarzenia, trafił do szpitala z licznymi obrażeniami, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obecnie policja zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn wypadku. Wciąż nie wiadomo, dlaczego feralnego dnia kierowca mercedesa zjechał ze swojego pasa ruchu. Mężczyzna odzyskał przytomność dopiero we wtorek wieczorem.

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~krysztofiak
http://pl.blastingnews.com/polityka/2016/09/czy-w-sercu-moskwy-doszlo-do-proby-zamachu-na-putina-001103835.html Czy kraksa i śmierć ulubionego kierowcy Putina okaże się prowokacją skierowaną przeciwko Ukrainie?
Jeśli za próbę zamachu zostaną oskarżeni Ukraińcy, to wówczas #Putin znajdzie pretekst do akcji odwetowych przeciwko
http://pl.blastingnews.com/polityka/2016/09/czy-w-sercu-moskwy-doszlo-do-proby-zamachu-na-putina-001103835.html Czy kraksa i śmierć ulubionego kierowcy Putina okaże się prowokacją skierowaną przeciwko Ukrainie?
Jeśli za próbę zamachu zostaną oskarżeni Ukraińcy, to wówczas #Putin znajdzie pretekst do akcji odwetowych przeciwko nim. Ukraina nie jest obecnie zdolna do stawienia samotnie czoła siłom rosyjskim, gdyby miało dojść do eskalacji obecnego konfliktu. A konsekwencje konfliktu będą mieć z pewnością wymiar nie tylko polityczny. Zaognienie sytuacji nad Morzem Czarnym spowoduje chociażby wzrost cen ropy naftowej. Nie można wykluczyć, że Rosjanie planują realizację takiego scenariusza, gdyż ich gospodarka przeżywa poważny kryzys, spowodowany głównie spadkiem cen surowców, w tym ropy.

W powyższym kontekście nawoływania niemieckiego rządu do gromadzenia żywności i wody przez obywateli miałyby swoje wytłumaczenie. Niemiecki wywiad mógł odkryć plany wywołania wojny przez Rosję.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki