REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Wyłudzają tysiąc dolarów na kompromitujące materiały

2020-07-22 11:20
publikacja
2020-07-22 11:20
Wyłudzają tysiąc dolarów na kompromitujące materiały
Wyłudzają tysiąc dolarów na kompromitujące materiały
fot. issaro prakalung / / Shutterstock

Oszuści znowu atakują. Szantażują swoje ofiary rzekomymi intymnymi materiałami. Oczekują 1 tys. dolarów za nieujawnianie treści.

- Ostrzegamy o reaktywacji ataków polegających na szantażu i rzekomym przejęciu komputera przez "kodera". Cyberprzestępcy w mailingu masowo rozsyłają wiadomości z żądaniem 1000 USD w zamian za nieujawnienie kompromitujących materiałów o intymnym charakterze - czytamy w komunikacie CERT Polska.

Cyberprzestępcy masowo wysyłają wiadomości e-mail do potencjalnych ofiar, od których chcą wyłudzić pieniądze. W treści wiadomości "koder" pisze, że znajduje się w posiadaniu kompromitujących materiałów na temat odbiorcy. Pod koniec e-maila podaje numer konta, na który ofiara ma przesłać 1 tys. dolarów. Jeżeli odbiorca tego nie zrobi, rzekome nagrania zostaną opublikowane.

W ostatnim miesiącu cyberprzestępcy m.in. podszywali się pod aplikację mobilna Santander Banku oraz rozdawali kupony prezentowe z okazji rzekomych 28. urodzin Decathlonu. Internetowi oszuści stają się coraz bardziej bezczelni. Wykorzystują każdą okazję, żeby wyłudzić pieniądze. O sposobach ich działania więcej pisaliśmy w artykule "Ich bezczelność, wasze pieniądze. Oszuści zbroją się na 2019 rok". 

fot. / / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
incitatus
Niecierpliwie czekam na otrzymanie podobnego szantażu. W "uniżonej" odpowiedzi wyślę zdjęcie wypiętych, obnażonych 4 liter

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki