REKLAMA

Trwa atak phisingowy na klientów Decathlonu

2020-07-14 12:40
publikacja
2020-07-14 12:40
fot. Toni Genes / Shutterstock

Oszuści podszywają się pod Decathlon. Kuszą darmowymi kuponami z okazji rzekomych 28. urodzin sieci sklepów. Zbierają dane osobowe, a za ich pomocą mogą "wyczyścić" rachunek bankowy. Nie dajmy się nabrać.

- Decathlon obchodzi 28. rocznicę w Polsce. Z przyjemnością informujemy, że Decathlon zakończył 28 lata w Polsce W tym szczęśliwym momencie rozdajemy kupony pobytowe Decathlon. Po prostu zarejestruj się tutaj [...] i odbierz kupon - czytamy w poście oszustów podszywających się pod sieć sportową Decathlon (zachowana została oryginalna pisownia).

Przestępcy korzystają z każdej okazji, żeby "dobrać się" do naszych oszczędności. Tym razem wykorzystują wizerunek firmy sportowej Decathlon. Nakłaniają do wypełnienia ankiety, a w nagrodę kuszą kuponem pobytowym. Z podobnym oszustwem spotkaliśmy się pod koniec czerwca, kiedy oszuści podszywali się pod firmę Ikea rozdawali bony na 2,5 tys. zł.

/ fot. użytkownik na profilu Decathlon / Facebook

"To nie jest nasze działanie!"

- To nie jest nasze działanie. Będziemy zobowiązani za pomoc - może Pan zgłosić reklamę oraz stronę do administratorów Facebooka. Z naszej strony podjęliśmy odpowiednie kroki i mamy nadzieję,że sytuacja w niedługim czasie znajdzie pozytywne rozwiązanie. Prosimy o zignorowanie powyższej reklamy - czytamy na portalu społecznościowym odpowiedź firmy Decathlon na zgłoszenia klientów, którzy zauważyli podejrzane informacje promocyjne.

- Dziękujemy za reakcję! Niestety ktoś się podszywa pod naszą markę - to komentarz Decatholnu w kolejnej odpowiedzi na wstawione przez internautę zdjęcie reklamujące rzekome bony pobytowe z okazji 28. urodzin firmy Decathlon.

Po kliknięciu w link rozsyłany przez cyberprzestępców zostajemy przekierowani do formularza Google. Zbiera on informację o kliencie, który chce wziąć udział w fałszywej promocji. Składa się z dwóch teoretycznie niegroźnych pytań. Jednak żeby otrzymać nagrodę trzeba dokończyć rejestrację i tam oszuści zbierają już inne informacje m.in. adres e-mail, imię i nazwisko oraz datę urodzenia.

Formularz przygotowany przez cyberprzestępców podszywających się pod Decathlon / bankier.pl

Cyberprzestępcy wykorzystują zebrane dane osobowe m.in. do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym ofiary kradzieży tożsamości. O tym, jak zachować się w sytuacji gdy podaliśmy informacje wyłudzaczom pisaliśmy tutaj.

Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
oloch
Od kiedy to znajomość imienia i nazwiska, maila i daty urodzenia, umożliwiają kontrolę nad rachunkami bankowymi?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki