PIT 2023

Raiffeisen w zasadzie rozdaje 150 zł. Jak odebrać pieniądze?

Wojciech Boczoń2023-12-06 10:37analityk Bankier.pl
publikacja
2023-12-06 10:37

W cyklu „Prześwietlamy promocje” bierzemy pod lupę nową ofertę Raiffeisen Digital Banku. Bank proponuje zwrot w formie cashbacku na poziomie 150 zł. Wystarczy założyć konto i wykonać transakcje na 300 zł. Rachunek jest bezpłatny.

Raiffeisen w zasadzie rozdaje 150 zł. Jak odebrać pieniądze?
Raiffeisen w zasadzie rozdaje 150 zł. Jak odebrać pieniądze?
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Raiffeisen Digital Bank oferuje rachunki osobiste od marca tego roku. Proponuje darmowy ROR i bezpłatną wirtualną kartę debetową. Kartę można podpiąć do cyfrowych portfeli typu Apple Pay czy Google Pay i za jej pomocą dokonywać transakcji zbliżeniowych czy wypłat z bankomatów. Rdzeniem rachunku jest aplikacja mobilna – bank nie ma własnych oddziałów.

Proste warunki promocji

Bank uruchomił nową promocję, ale jest ona limitowana tylko do 500 zgłoszeń. Zasady są bardzo proste – wystarczy zapisać się do akcji przez ten LINK, aktywować konto (proces trwa kilka minut), zasilić rachunek i ruszyć na zakupy. Wystarczy wydać 300 zł, by w ramach nagrody bank zwrócił nam 150 zł. Można więc na przykład raz zatankować samochód, albo zrobić kilka drobnych transakcji.

Reklama

Na tle innych omawianych przez nas promocji nagroda nie jest wysoka. Ale 150 zł to zawsze „pół baku” za darmo lub gratisowy abonament Netflixa, SkyShowtime czy HBO Max przez pół roku. Naszym zdaniem – na tle dość prostych warunków, to promocja godna uwagi.

Otwórz konto w Raiffeisen Digital Banku w promocji i odbierz 150 zł »

Wykluczenia dla transakcji

Jak to bywa a przypadku takich promocji, istnieją pewne ograniczenia. Chodzi o wyłączenia transakcji, które nie są zaliczane do puli 300 zł. A są to:

  • Wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane przy użyciu wirtualnej karty debetowej lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (np. na stacjach benzynowych, w bankach);
  • Przelewy dokonywane między rachunkami (przelewy pieniężne);
  • Transakcje realizowane pomiędzy kartami;
  • Przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych;
  • Transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u maklerów papierów wartościowych, rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), rachunków u dostawców usług hazardowych, instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut),
  • Transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych; oraz
  • Transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami.

Krótko mówiąc: najlepiej wykonać „zwykłą” transakcję w sklepie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Z promocji może skorzystać pierwsze 500 osób. Gdy to nastąpi, promocja ulegnie automatycznemu rozwiązaniu. Czyli kto pierwszy, ten lepszy. Pieniądze zostaną przelane na rachunek klienta w Raiffeisen Digital Banku pod warunkiem, że do czasu otrzymania nagrody konto będzie aktywne.

Otwórz konto w Raiffeisen Digital Banku w promocji i odbierz 150 zł »

"Prześwietlamy promocje" to autorska seria artykułów, w której redaktorzy Bankier.pl podpowiadają, jak zarabiać na kontach bankowych. Analizujemy najnowsze oferty, wyjaśniamy kruczki i podpowiadamy, jak najłatwiej sięgnąć po nagrodę.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Telefon: 796 099 932

Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
daniel_1
"Świetny interes" - Wydaj 300 zł, odbierz 150 zł.
hahahahha
thomashkis
Widać, że ktoś tu jest albo bardzo opieszały umysłowo, albo bezrobotny mieszkający u mamusi, która zakupy zrobi i obiadek ugotuje. Normalny człowiek wydaje znacznie więcej niż 300 PLN miesięcznie na zakupy spożywcze i/lub paliwo, więc jeśli tylko zapłaci odpowiednią kartą do odpowiedniego rachunku, to dostanie 150 zł de facto za Widać, że ktoś tu jest albo bardzo opieszały umysłowo, albo bezrobotny mieszkający u mamusi, która zakupy zrobi i obiadek ugotuje. Normalny człowiek wydaje znacznie więcej niż 300 PLN miesięcznie na zakupy spożywcze i/lub paliwo, więc jeśli tylko zapłaci odpowiednią kartą do odpowiedniego rachunku, to dostanie 150 zł de facto za nic.

Inna sprawa, że przez ograniczenie promocji do 500 pierwszych osób można uznać, że promocja stała się nieaktywna już pierwszego dnia jej obowiązywania.
zops
Tak tak... Ja ja... Transakcje na kwotę 300 zł a podczas TRANSFERU ELEKTRONICZNEGO, z konta znikają środki w wysokości od 70-200 zł do dwustu złotych. Ja wolę gotówkę w papierkach.
katzpodola
Ale mi promocja typu: Czyli kto pierwszy, ten lepszy.
zops
... a czasami nawet i po kilkadziesią tysięcy złotych.
daniel_1
promocja typu: kto pierwszy, ten lepszy, to tzw. marketing neandertalski.
Oferta tworzona przez neandertalczyków dla neandertalczyków.

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki