REKLAMA
TYLKO U NAS

WYCIEK DANYCHING Bank Śląski zablokował karty płatnicze

2023-05-29 08:59
publikacja
2023-05-29 08:59

Część klientów ING Banku Śląskiego musiała w weekend zmagać się z zablokowanymi kartami płatniczymi. To efekt wycieku danych u jednego z operatorów kart.

ING Bank Śląski zablokował karty płatnicze
ING Bank Śląski zablokował karty płatnicze
fot. husjur02 / / Shutterstock

– W nocy z piątku na sobotę otrzymaliśmy informację, że u jednego z operatorów naszych kart nastąpił wyciek danych. Wiemy, których kart mogło to dotyczyć, dlatego natychmiast zablokowaliśmy je, by nikt nie mógł ich wykorzystać w nieuprawniony sposób – brzmi komunikat na stronie internetowej ING Banku Śląskiego.

Jak informują przedstawiciele banku, klienci, których karty zostały zablokowane, muszą teraz je zastrzec. Można to zrobić m.in. poprzez aplikację Moje ING. Zastrzeżenie karty umożliwi zamówienie nowej, co również można zrobić wykorzystując aplikację banku.

Płatności można dokonywać jeszcze zanim karta fizycznie trafi do odbiorcy. Po zamówieniu można ją dodać do portfeli cyfrowych (np. Apple Pay, Google Pay) i płacić zbliżeniowo.

MKZ

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zoomek
CBDC to dopiero będzie "wesoło" jak coś się zacznie sypać! Ludzie będą wchodzić do marketów na zakupy razem z oknami. Oj będzie wesoło!

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki