Wybory nie ruszyły złotego. Kurs euro stabilny

2020-06-29 09:38
publikacja
2020-06-29 09:38
fot. mffoto / Shutterstock

Rynek walutowy nie zareagował na wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Kurs euro pozostał stabilny, nieco poniżej poziomu z zakończenia piątkowych notowań.

Bez niespodzianki przy urnach i bez reakcji  na rynku walutowym – tak można podsumować poniedziałkowy poranek. O 9:37 kurs euro kształtował się na poziomie 4,4630 zł i był tylko nieznacznie niższy niż przed weekendem.

/ Bankier.pl

Za dolara amerykańskiego trzeba było zapłacić prawie 3,97 zł, a więc o ponad grosz mniej niż w piątek wieczorem. Frank szwajcarski wyceniany był na 4,1879 zł, o niespełna grosz poniżej kursu odniesienia.  

Blisko najniższych poziomów od marca notowany był funt szterling. Brytyjską walutę kwotowano po blisko 4,90 zł, czyli o prawie grosz taniej niż przed weekendem.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
looop
bzdura, złoty wyraźnie się umocnił, co wskazuje na zwycięstwo PAD w II turze.....
anna_domagalczyk
Pomyliło ci się. PIS i jego agendy (NBP,RPP) osłabiają PLN.
ryszard_mlynarski
Mam nadziej że wygra Trzaskowski bo wtedy zapanuje taki syf w gospodarce że wystrzeli i złoto i inflacja i giełda zdechnie. Poobstawiałem już shorty, złoto i czekam na zysk. Gospodarka nie wytrzyma dwuwładzy i ostatnich obietnic socjalnych Platformy.
meryt
Przy EURUSD powyżej 1,3 USDPLN (w tym złoto) nie wystrzeli.
anna_domagalczyk
A obietnice PIS wytrzyma? :-))) I te wielkie budowy socjalizmu- CPK, przekop mierzei, elektrownie zmieniane po wydaniu miliarda? To już lepiej, żeby wygrał Trzaskowski, przynajmniej będzie można poprosić Europę o pomoc i nie zobaczyć w odpowiedzi gestu Kozakiewicza.
1a2b
pewnie dlatego że są nierozstrzygnięte

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki