REKLAMA

Wybory 2023. Kaczyński, Ziobro i Kukiz targują się o listy wyborcze

2023-06-09 06:51
publikacja
2023-06-09 06:51

Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona - zapadły polityczne decyzje ws. wspólnego startu w wyborach Prawa i Sprawiedliwości, Suwerennej Polski i Kukiz‘15. Najbliższe tygodnie to czas intensywnych rozmów o kształcie list i o nazwiskach poszczególnych kandydatów - pisze piątkowy "Super Express”.

Wybory 2023. Kaczyński, Ziobro i Kukiz targują się o listy wyborcze
Wybory 2023. Kaczyński, Ziobro i Kukiz targują się o listy wyborcze
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

"Polityczna decyzja została już podjęta. Idziemy razem" – mówi w rozmowie z "SE" jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości.

Gazeta zaznacza, że wiele spraw wymaga jeszcze ustalenia, jak na przykład to, czy Zjednoczona Prawica wystartuje jako koalicja (domaga się tego Suwerenna Polska), czy jak w 2015 i 2019 roku, będą to listy PiS z gościnnym udziałem sojuszników.

"Rozmawiamy. I to jest dobra wiadomość. Sądzę, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki" – mówi "SE" Zbigniew Ziobro, prezes Suwerennej Polski.

W tym samym tonie wypowiada się Paweł Kukiz, który wprost twierdzi, że decyzja już zapadła. "Czekamy już tylko na ostatnią formalność, na podpisanie umowy dotyczącej m. in. postulatów programowych, jak mieszana ordynacja. Potrzebuję tego dokumentu nie dlatego, że nie wierzę prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu muszę jednak coś pokazać ludziom" - wyjaśnia w rozmowie z gazetą Kukiz.

Gazeta przypomina, że na wspólnych listach znajdą się Republikanie Adama Bielana i OdNowa Marcina Ociepy.

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS powiedział "SE", że jest jeszcze kilka tygodni, na dopięcie formalności i przygotowanie list. "Rozmawiamy cały czas i ten wątek list wyborczych jest poruszany. Finalizacja to wakacje, lipiec" – mówi gazecie bliski współpracownik prezesa PiS. 

dka/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mkk6999
Uwielbiam Kukizów w Polin,
w sumie NIC, a chce byc królem

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki