REKLAMA

Wybierz logo dla Polski: Polacy są jak sprężyna

2014-10-15 08:20
publikacja
2014-10-15 08:20
Wybierz logo dla Polski: Polacy są jak sprężyna
Wybierz logo dla Polski: Polacy są jak sprężyna

Wybierz logo dla Polski. Polacy nigdy nie akceptowali narzuconej rzeczywistości, dlatego to sprężyna najlepiej wyraża naszą energię, niepokorność i dynamiczne działanie. Na stronie internetowej www.logodlapolski.pl można zagłosować na jedną z trzech propozycji i wybrać sprężynę, która będzie oficjalnym logotypem naszego kraju. Głosowanie trwa od 14 do 28 października.

Oto 3 warianty logo, spośród których można wybierać

Dlaczego sprężyna?

 Paweł Tyszkiewicz ze Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR wyjaśnia, że sprężyna najlepiej charakteryzuje to, jak dynamicznie rozwija się Polska.

"Jesteśmy w jakiejś szarży; ostatnie 25 lat to nasze sukcesy gospodarcze w Europie" - mówi Paweł Tyszkiewicz. I dodaje, że "Polacy są jak sprężyna, bo im bardziej ktoś nas naciska i w większej opresji się znajdujemy tym silniejszą reakcję to generuje".


Symbol sprężyny pokazuje nasz potencjał, nasze niepokorne, ale jednocześnie konstruktywne podejście do świata. Odnosi się również do historii Polski - im bardziej, jako naród, byliśmy przytłaczani, tym bardziej emitowaliśmy większą energią, odradzaliśmy się silniejsi
i dynamiczniej działaliśmy. Jesteśmy w stanie napięcia, które wyzwala energię i pobudza nas do działania – zupełnie jak sprężyna. Polacy zawsze próbowali osiągać to, co wydawałoby się niemożliwe – i często im się to udawało. Polska zasila świeżymi pomysłami, przeżyciami i zaangażowaniem.


"Zasłużyliśmy na posiadanie jednego znaku"


– Obecnie obchodzimy trzy rocznice: 25-lecie odzyskania wolności, 15-lecie wejścia do NATO oraz 10-lecie akcesji do Unii Europejskiej. Zasłużyliśmy na posiadanie jednego znaku, który w pełni obrazuje nasze podejście do świata, energię, niepokorność i kreatywność. Polacy często nie akceptują zastanej rzeczywistości i narzuconych reguł, dlatego w zgodzie z naszymi narodowymi cechami pierwszy raz w historii to społeczeństwo wybierze logotyp swojego kraju. Pod projektem podpisały się wszystkie instytucje zajmujące się promocją Polski, dzięki temu jesteśmy naprawdę blisko stworzenia jednolitej identyfikacji wizualnej kraju – dodaje Paweł Tyszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu, Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

Pomyślność danego kraju jest w dużej mierze uzależniona od rozwoju gospodarczego. Rozwój ten, na każdym polu: ekonomicznym, obywatelskim, politycznym, edukacyjnym czy kulturalnym, może być bardziej dynamiczny dzięki posiadaniu marki o dobrej reputacji. Budowanie marki opiera się w dużym stopniu na efektywnej komunikacji i jednolitej, spójnej identyfikacji wizualnej. Dlatego wprowadzenie jednego logotypu ma kluczowe znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku i skojarzeń z Polską i Polakami.


Twórcą logo dla Polski - sprężyny - jest Wally Olins, brytyjski specjalista od brandingu. Głosowanie na jedną z trzech propozycji graficznych będzie trwało dwa tygodnie do północy 28 października.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników głosowania, logo wraz z wszelkimi prawami zostanie przekazane na rzecz Skarbu Państwa.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, również będą mogły wziąć udział w głosowaniu za pomocą specjalnie przygotowanego formularza, który można otrzymać kontaktując się ze Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR.

A jak wam podobają się propozycje nowych logotypów Polski?

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Edyta Poźniak/dj/Bankier.pl

Źródło:Bankier24
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (70)

dodaj komentarz
~made_in_POLSKA
Szukamy tożsamości dla marki "made in POLSKA"11 listopada 2014 roku rusza otwarty konkurs na Eksportowe Logo Polski, które ma dać nam alternatywę dla „sprężynki“ Wally’ego Olinsa.Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected]ź się więcej >> www.eksportowegodlopolski.Szukamy tożsamości dla marki "made in POLSKA"11 listopada 2014 roku rusza otwarty konkurs na Eksportowe Logo Polski, które ma dać nam alternatywę dla „sprężynki“ Wally’ego Olinsa.Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected]ź się więcej >> www.eksportowegodlopolski.pl1. Marka „made in Poland” – „wyprodukowane w Polsce” musi być zrobiona w Polsce.2. Eksportowe Logo Polski – ma być znakiem wspólnym dla wszystkich akcji promocyjnych, a nie zastąpić istniejące logotypy.3. Godło Narodowe lub Flaga Państwowa– nie jest symbolem, które nieodpłatnie i bez ograniczeń może być używane do promocji.Wierzę w to, że największym skarbem Polski jest kreatywność, przedsiębiorczość i wola spontanicznego zaangażowania w dobrą sprawę, której przykładem znanym na całym świecie jest Polska solidarność.
~Kkkk
Jakie logo ma Wielka Brytania? ile publicznych pieniędzy mogą wydać pier-d politycy i ich krewni pseudo urzędnicy na bezdennie głupie nikomu nie potrzebne projekty ?
~Kkkk
Jakie logo ma Wielka Brytania? ile publicznych pieniędzy mogą wydać pier-d politycy i ich krewni pseudo urzędnicy na bezdennie głupie nikomu nie potrzebne projekty ?
~Krzysiu
A ta sprężyna ma być prawo skrętna czy lewo skrętna?
~koj
Głupota na której ktoś zarobi szalone pieniądze. Mu już mamy swoje logo rozpoznawalne na całym świecie - ORŁA BIAŁEGO.
~DANANA
Brawo ,nareszcie przyznajecie POLSCE stosowne logo POKRĘCONY KRAJ _POKRĘCONE LOGO .Mamy wiarygodne logo naszego KRAJU jest nim ORZEŁ BIAŁY i tego nie wolno zmieniać ,na całym świecie wiedzą ,że ORZEŁEK to POLSKA .Co Wam przyszło do głowy ąby kraść od SEATA???????????????????????????????????????????????????????????????????????????Brawo ,nareszcie przyznajecie POLSCE stosowne logo POKRĘCONY KRAJ _POKRĘCONE LOGO .Mamy wiarygodne logo naszego KRAJU jest nim ORZEŁ BIAŁY i tego nie wolno zmieniać ,na całym świecie wiedzą ,że ORZEŁEK to POLSKA .Co Wam przyszło do głowy ąby kraść od SEATA????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
~Ewa
to logo nie wygląda jak "Polska - sprężyna".To logo wygląda jak "Polska zabita dechami" ...:(Nie chcę takiego logo dla kraju, w którym żyję :(
~Adam
Wybierz sobie sprężynę - nowe logo Polski.To wygląda na ponury żart. Tak jakby ktoś sobie robił jaja z Polaków.
~alw
co sądzę o całej sprawie? więcej pytań niż odpowiedzi z podstawowym - PO CO? Ale pytań jest więcej, zebrałem je tutaj spróbowałem stłumić emocje, własne, i na bazie wywiadu z Pawłem Tyszkiewiczem w NaTemat.pl postawiłem kilka pytań, a i sprostowałem kilka mijanek z prawdą. Poczytajcie http://www.alw.pl/?p=5898
~blaal
LOGO?Jakie logo. przecież MY POLACY mamy swojego ORZEŁKA. Mydlenie oczu z ujednoliceniem znalu. Dla mnie BIAŁY ORZEŁEK jest najlepszym logiem, godłem i jakim kto chciał znakiem rozpoznawalnym zawsze i wszędzie dla POLAKÓW. Dlaczego pozwalamy sobie narzucać nowe zasady, spełniać czyjeś zachcianki. Jeżeli inne nacje chcą mutować swoje LOGO?Jakie logo. przecież MY POLACY mamy swojego ORZEŁKA. Mydlenie oczu z ujednoliceniem znalu. Dla mnie BIAŁY ORZEŁEK jest najlepszym logiem, godłem i jakim kto chciał znakiem rozpoznawalnym zawsze i wszędzie dla POLAKÓW. Dlaczego pozwalamy sobie narzucać nowe zasady, spełniać czyjeś zachcianki. Jeżeli inne nacje chcą mutować swoje znaki narodowe to ich sprawa. MY MAMY SWÓJ IDEALNY!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki