REKLAMA

Postawią Rosjanom pod ambasadą ich własny wrak czołgu. Jest wyrok niemieckiego sądu

2022-10-12 12:37
publikacja
2022-10-12 12:37

Wrak rosyjskiego czołgu, podbitego w wojnie w Ukrainie, może być wystawiony w pobliżu ambasady Rosji w dzielnicy Mitte w Berlinie - zdecydował sąd. Pozew złożyli Enno Lenze i Wieland Giebel, prowadzący muzeum Berlin Story Bunker. Władze dzielnicy wcześniej nie pozwoliły im na tę instalację.

Postawią Rosjanom pod ambasadą ich własny wrak czołgu. Jest wyrok niemieckiego sądu
Postawią Rosjanom pod ambasadą ich własny wrak czołgu. Jest wyrok niemieckiego sądu
fot. Alex Chan Tsz Yuk / / ZUMA Press

Czołgu prawdopodobnie nie da się postawić bezpośrednio przed ambasadą na bulwarze Unter den Linden, ponieważ tam centralna promenada nie jest przystosowana do obciążenia 40 ton. Według sądu jest to możliwe naprzeciwko na zablokowanym odcinku Schadowstrasse.

Inicjatorzy wystawy złożyli pod koniec czerwca wniosek o realizację projektu w imieniu swojego stowarzyszenia Historiale. Dzielnica odrzuciła wniosek o wystawienie czołgu, ponieważ we wraku "prawdopodobnie zginęli ludzie". W dodatku wystawa uderza w interesy polityki zagranicznej Niemiec i nie chodzi tu o sztukę. Ruch uliczny byłby utrudniony - przypomina portal rbb24.

Sąd orzekł we wtorek, że nie ma znaczenia, czy jest to sztuka, chodzi o dopuszczalną swobodę wypowiedzi. Ruch pojazdów nie jest utrudniony, a instalacja przez dwa tygodnie jest bezproblemowa. Interesy polityki zagranicznej nie są istotne.

Odchodzący ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk skomentował na Twitterze decyzję berlińskiego sądu. "Brawo sąd administracyjny w Berlinie za tę odważną decyzję wobec politycznych tchórzy w dzielnicy Mitte" - napisał. https://twitter.com/MelnykAndrij/status/1579846736629346306

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zoomek
A ukrińskich rozwalonych niema?
wibor3m10procent
Niemiec Rusek dwa bratanki...! Jak można tak drażnić odwiecznego przyjaciela.
mararok
"Dzielnica odrzuciła wniosek o wystawienie czołgu, ponieważ we wraku "prawdopodobnie zginęli ludzie"

Hmmm, ale czy ruscy biorący udział w specjalnej operacji wojskowej to są ludzie, bo słyszałem, że to orki są :)
podatnik-
Są przykłady w PRLu bis, że to nie umiejętności mają znaczenie Pierwszy przykład z brzegu: Orange PL za śp. Kulczyka akcje 38 PLN, za geniusza PRLu bis Macieja Wituckiego: TP S.A. - ruina finansowa, akcje po 8 PLN, spadek wartości firmy o 80%, dywidendy brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd, setki tysięcy Są przykłady w PRLu bis, że to nie umiejętności mają znaczenie Pierwszy przykład z brzegu: Orange PL za śp. Kulczyka akcje 38 PLN, za geniusza PRLu bis Macieja Wituckiego: TP S.A. - ruina finansowa, akcje po 8 PLN, spadek wartości firmy o 80%, dywidendy brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd, setki tysięcy RN), następnie powtórzenie numeru z Orange PL, Work Service i w nagrodę za swoje dokonania tow. Henryka Bochniarz oddaje mu swój stołek w Konfederacji Lewiatan tak wygląda PRL bis od środka i do tego facet jest na tyle bezwstydny ,że chce nauczać innych Odpowiedzialnego Biznesu! Nareszcie zatrzymany, teraz pora na tow. Henrykę i guru GPW Rozłuckiego za jego działalność np. w Orange i wielu innych firmach gdzie zasiadał w RN? Maciej Witucki to obecny szef Rady Nadzorczej Orange PL! Który jak się okazało tak pojmował biznes,że w ramach niego okradał osoby niepełnosprawne co świadczy o jego kręgosłupie moralnym? Vive la France! Czyli pod Ambasadą Republiki Francuskiej postawią kukłę Wituckiego?
zenonn
https://wielkahistoria.pl/radzieccy-zolnierze-u-boku-wehrmachtu-dlaczego-dziesiatki-tysiecy-czerwonoarmistow-przeszly-na-strone-wroga/

https://www.dw.com/pl/25-lat-temu-ostatni-rosyjski-%C5%BCo%C5%82nierz-opu%C5%9Bci%C5%82-niemcy/a-50192748
1a2b
Jeszcze niech coś dorysują kredkami na chodniku np. rozjechanego czołgiem kacapa. To będzie bardzo niemieckie.

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki