REKLAMA

SONDAWracają limity na paliwo? Pierwsze stacje z problemami

2023-09-26 18:40, akt.2023-09-27 08:01
publikacja
2023-09-26 18:40
aktualizacja
2023-09-27 08:01

Na polskim rynku paliw trwa kampania wyborcza. I choć ceny są mocno zaniżone, to na niektórych stacjach pojawiają się informacje o limitach tankowania.

Wracają limity na paliwo? Pierwsze stacje z problemami
Wracają limity na paliwo? Pierwsze stacje z problemami
fot. gd_project / / Shutterstock

Niski cenami paliwa w Polsce zainteresowali się nie tylko nasi sąsiedzi, którzy przyjeżdżają na promocyjne tankowanie. Sprawie przygląda się także Komisja Europejska, podejrzewając, że mogło dojść do naruszeń zasad konkurencji na unijnym rynku.

Stosunkowo wysokie ceny paliw są z nami już prawie 2 lata. I choć tanio nie było, to jednak poza epizodem po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, nie występowały większe problemy z dostępnością paliwa na stacjach. Tymczasem, jak informują internauci, na kolejnych stacjach Shell pojawiają się limity tankowania.

"W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem informujemy: jednorazowy limit tankowania poniższych paliw (Shell V-Power Diesel oraz Shell Fuelsave Diesel) wynosi 100 litrów. Przepraszamy za niedogodności" - można przeczytać na kartkach, które przyczepiono do dystrybutorów na stacji Shell w stolicy Dolnego Śląska.

Obecnie problem z limitami ma dotyczyć ok. 30 stacji paliw Shell. W całym kraju sieć posiada ich ok. 460.

Od kilkunastu dni słychać jednak głosy z branży, że prywatni importerzy ograniczyli import do minimum, sprowadzając ilości paliw jedynie niezbędne do pokrycia zobowiązań i utrzymania własnych stacji. Wynika to z faktu, że paliwo sprzedawane w hurcie przez Orlen jest tańsze... niż w przypadku jego importu.

Wydaje się jednak, że benzyny Pb95 w Polsce nie powinno zabraknąć. Ewentualne chwilowe ograniczenia prędzej będą wynikać z problemów logistycznych, niż faktycznego braku towaru na rynku.

Co na to Shell Polska?

Firma podzieliła się oficjalnym komentarzem w tej sprawie. "Aktualna sytuacja na rynku paliw, tj. najniższe ceny w hurcie w Unii Europejskiej, spowodowała duży popyt na paliwo krajowe. To skutkuje ograniczeniem dostępności paliwa, co jest najbardziej odczuwalne w przypadku oleju napędowego, którego dużą częścią odbiorców są klienci biznesowi. W celu zachowania ciągłości operacyjnej na stacjach i zapewnienia wszystkim naszym klientom potrzebnego paliwa, dbamy o stałe zaopatrzenie i kierujemy klientów na stacje z dużą dostępnością diesla" - stwierdziła Anna Papka, rzeczniczka prasowa Shell Polska. 

JM

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (66)

dodaj komentarz
mesten
Wreszcie zrealizował się wielki plan prezesa neutralizacji przemian w Polsce i powrotu do sytuacji sprzed 89 roku.
kaczyslaw_
Don orleone jutro znowu obniży ceny, bo dzisiaj ropa i dolar mocno drożeją. Jutro będzie 5,70 zł za litr benzyny.
xqwztsa
@wizytator Ty się lepiej sam zastanów czy chcesz, żeby u nas dumping był dopuszczalny. Niemcy i inni nas wtedy by dojechali w pół roku.
xqwztsa
Repost @zoomek: Jak Orlen dumpinguje ceny i importer się ratuje, żeby utrzymać na rynku, to dojechać IMPORTERA za dumping? Ahahahahahahaha, no poezja logiki!
machintosz
No i po co te dywagacje. I tak nikt jie tankuje więcej niż 100l.
kaczyslaw_
A rolnicy? A kierowcy w transporcie? Nawet prywatne duże busy potrafią mieć zborniki po 200 litrów.
qart
Korzystajcie na maksa z promocji, bak i kanistry na full, nawet do kosiarki trzeba nalać :)
A tu narzekanie.
Nawet w Turcji drożej, u Niemców prawie 3 zł, na Litwie, Słowacji i w Czechach o ponad 1,5 zł drożej.
argentyna
Zobaczymy ceny paliw po 15 października :) to się wyborcy zdziwią
pstrzezek
Spokojnie. Jak ktoś jest trafiony to powie że to wina UE z Tuskiem i to im w zupełności wystarczy. Za 4 lata i tak zagłosują za PiS. To nie żart, tylko obserwacja poparta doświadczeniem

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki