REKLAMA

Wracają godziny dla seniorów w bankach

2020-10-14 11:05, akt.2020-10-23 13:54
publikacja
2020-10-14 11:05
aktualizacja
2020-10-23 13:54
Wracają godziny dla seniorów w bankach
Wracają godziny dla seniorów w bankach
fot. Ocskay Mark / / Shutterstock

Banki ponownie wprowadzają godziny dla seniorów. To efekt powrotu obostrzeń związanych z rozszerzającą się pandemią COVID-19 w Polsce.

Gwałtownie rosnąca liczba zakażeń na wirusa SARS-CoV-2 spowodowała ponowne wprowadzenie obostrzeń - na terenie całego kraju obowiązuje czerwona strefa od soboty (24 października). Przywrócone zostały również godzin dla seniorów w aptekach, sklepach oraz drogeriach. Od 15 października w wymienionych miejscach zakupy pomiędzy godziną 10:00 a 12:00 będą mogły zrobić tylko osoby powyżej 60 r.ż. Część banków zdecydowała się na ponowne wprowadzenie pierwszeństwa obsługi seniorów w placówkach.

Godziny dla seniorów w PKO BP, Alior Banku i Pocztowym

– Dostosowujemy się do bieżącej sytuacji w kraju, dlatego w godzinach 10:00 – 12:00 w naszych oddziałach w pierwszej kolejności będziemy obsługiwać osoby po 60. roku życia. Oddziały będą w tym czasie otwarte dla wszystkich, jednak seniorzy zyskają priorytetową obsługę – informuje PKO BP.

Banki zareagowały na ponowne wprowadzenie ograniczeń w kraju. Alior Bank wprowadził pierwszeństwo obsługi seniorów w godzinach południowych od 10 do 12. Oddziały będą otwarte dla wszystkich, ale osoby powyżej 60 r.ż.obsłużone zostaną bez kolejki. Natomiast w Banku Pocztowym seniorzy przez cały dzień obsługiwani są w pierwszej kolejności we wszystkich placówkach.

Pierwszeństwo dla seniorów w Santanderze

Santander Bank Polska zapowiedział przywrócenie od 15 października (czwartek) pierwszeństwa obsługi w placówkach   klientów po 60 r.ż. w pierwszej godzinie otwarcia oddziału, informuje Ewa Krawczyk z Santander Bank Polska w serwisie TVN24.

Getin Bank również wprowadził w placówkach godziny pierwszeństwa obsługi dla seniorów. Będą obowiązywać od 15 października. Osoby, które mają więcej niż 60 lat zostaną obsłużone w oddziałach w pierwszej kolejności od godziny 10:00 do 12:00, czytamy w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej banku.

Pozostałe banki czekają na oficjalne rozporządzenie oraz analizują i przygotowują schemat przyszłej pracy oraz obsługi klientów w swoich placówkach.

Z kolei ING Bank Śląski zmienia godziny otwarcia swoich placówek. Od przyszłego poniedziałku - 19 października - oddziały będą pracować pomiędzy godziną 10:00 a 15:00. Długość pracy poszczególnych punktów może być różna w zależności od lokalizacji, więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. "ING skraca godziny otwarcia placówek".

DF

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (4)

dodaj komentarz
karbinadel
Kolejny dowód na to, że najbardziej zaraźliwa jest głupota. Już poprzednio udowodniono, że tzw. godziny dla seniorów są totalnie bez sensu - a mimo to kolejne instytucje ścigają się w mnożeniu idiotyzmów
and-owc
Dziękuję ci Panie (bankowcu) za twe chojne dary. Umożliwić zamknęcie konta przez internet i nie rozprzestrzeniac wirusa moją obecnością. Dotyczy również sklepów i głupoli rządowych. Emeryci w tych godzinach piją kawę i robią "fiki-miki" ze sobą. Nie zmianiać godz. łaskawcy. Emeryci to ranne "ptaszki" Dziękuję ci Panie (bankowcu) za twe chojne dary. Umożliwić zamknęcie konta przez internet i nie rozprzestrzeniac wirusa moją obecnością. Dotyczy również sklepów i głupoli rządowych. Emeryci w tych godzinach piją kawę i robią "fiki-miki" ze sobą. Nie zmianiać godz. łaskawcy. Emeryci to ranne "ptaszki" cierpiący na bezsenność po takich wiadomościach.
specjalnie_zarejestrowany2
Czas otwarcia 5 godzin dziennie z tego 2 dla emerytów
Jak w tym kraju ma być dobrze?
luckow
w godz. 10-12 emeryci mają pierwszeństwo. Ale sklepy pracują dla szystkich.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki