REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę metra na Bemowie

2022-06-24 13:23
publikacja
2022-06-24 13:23

W piątek wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę metra na Bemowie (III etap realizacji odcinka zachodniego) - stacji C01 (ul. Sochaczewska/ul. Połczyńska). Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa - poinformował zespół prasowy wojewody.

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę metra na Bemowie
Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę metra na Bemowie
fot. udmurd / / Shutterstock

Nadając decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, wojewoda przychylił się do wniosku stołecznego ratusza, który argumentował ten wniosek tym, że "przedmiotowa inwestycja, uważana za największą inwestycję samorządową w Polsce, jest zadaniem wpisanym w +Strategię Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku+ stanowi jeden z głównych celów operacyjnych ww. strategii". "Przedsięwzięcie jest niezbędne do poprawy jakości zintegrowanego systemu komunikacji publicznej m.st. Warszawy, które przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców Warszawy, zmniejszenia ruchu samochodowego i hałasu, co przyczyni się również do poprawy jakości środowiska" - dodano we wniosku.

Jak przekazał zespół prasowy, decyzja została wydana na podstawie ustawy Prawo budowlane, ustawy o transporcie kolejowym oraz Kodeksu postępowania administracyjnego po rozpatrzeniu wniosku o pozwolenie na budowę i wniosku o pozwolenie na rozbiórkę złożonego 11 grudnia 2020 r. i uzupełnionego 15 stycznia 2021 r.

Jeśli chodzi o kolejne stacje C02 (ul. Rayskiego/ul. Szeligowska) wojewoda oczekuje na wydanie postanowienia w sprawie uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Natomiast do 24 czerwca 2022 r. trwa udział społeczeństwa w ramach przeprowadzonej ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę stacji C03 (ul. Lazurowa/ul. Górczewska - rejon Urzędu Dzielnicy Bemowo).(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki