REKLAMA

Wrocław i Kraków słono zapłacą za ochronę przed powodziami

2022-05-02 16:53
publikacja
2022-05-02 16:53
Wrocław i Kraków słono zapłacą za ochronę przed powodziami
Wrocław i Kraków słono zapłacą za ochronę przed powodziami
fot. Dariush M / / Shutterstock

Niemal 194 mln zł ma kosztować wdrożenie systemów pomiarów hydrologicznych, sterowania i teletechnicznych na obiektach hydrotechnicznych RZGW Kraków i RZGW Wrocław – podały w poniedziałek w komunikacie Wody Polskie.

Wody Polskie zawarły kolejną umowę na modernizację systemów ochrony przed powodzią na południu kraju. Chodzi o realizację projektu pn. „Modernizacja i wdrożenie systemów pomiarów hydrologicznych, sterowania i teletechnicznych na obiektach hydrotechnicznych RZGW Kraków i RZGW Wrocław”. Przedsięwzięcie jest częścią realizowanego przez Wody Polskie Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły.

Kontrakt podpisany przez Wody Polskie zakłada dostawę systemów wraz z instalacjami, które posłużą do modernizacji obiektów hydrotechnicznych administrowanych przez Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gliwicach, Krakowie i Rzeszowie.

„Celem modernizacji jest przystosowanie obiektów do przesyłania danych na potrzeby centrów operacyjnych oraz monitoringu. Dane z obiektów objętych kontraktem gromadzone będą przez podsystemy Akwizycji Archiwizacji i Udostępniania Danych zlokalizowane w Krakowie i we Wrocławiu, a udostępniane przez te podsystemy dla centrów w Gliwicach i Rzeszowie” – podano w komunikacie.

Jak wskazano, zakres prac obejmuje łącznie 131 obiektów, w tym 92 obiektów Wód Polskich, 26 mostów na Odrze, 13 obiektów energetycznych Tauron, Tauron Ekoenergia, PGE. „Według planów zakończenie prac miałoby nastąpić na przełomie 2023 i 2024 roku. Umowa opiewa na kwotę blisko 194 mln złotych. Wykonawca kontraktu to wspólne przedsięwzięcie firm T4B sp. z o.o. z Warszawy - lidera oraz Atrem S.A. z Bydgoszczy – partnera” – podano w komunikacie.(PAP)

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
polityka_to_nie_ekonomia
Ja rozumiem, że skala jest duża, ale co tam tyle kosztuje to nie rozumiem, zwłaszcza, że taki system już w dużym stopniu działa (można sobie zobaczyć choćby na pogodynka.pl w ilu miejscach mierzymy już poziom wody, przepływ etc). Pisanie, że to ochrona to, o ile chodzi o samo monitorowanie, określenie mocno na wyrost.
brys
W porównaniu do miliardowych nakładów na przekop mierzei to żadne pieniądze. A tu chodzi o bezpieczeństwo ludzi a nie o pomnik władzy. Czy dzięki tym systemom pomiarów hydrologicznych będzie wiadomo z większą dokładnością jak wysoka fala powodziowa zalała nadbrzeżne miasta i wsie?
zoomek
tak się kradnie w majestacie
do tego respiratory ale miszczostfo to tzw szczepionki - 180 mln dawek dla obywateli Polski - jprdl!
jak kraść to miliardy!
itso_ptymistyczna_inflacja
szok jaka niegospodarność !

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki