REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Wnorowski (RPP) szacuje wzrost PKB i wysokość inflacji w Polsce

2023-01-27 20:06
publikacja
2023-01-27 20:06

O ile wzrósł PKB Polski w 2022 r.? Czy i kiedy można spodziewać się spadku inflacji? Swoimi przemyśleniami nt. gospodarki w Radiu Maryja  podzielił się członek RPP Henryk Wnorowski.

Wnorowski (RPP) szacuje wzrost PKB i wysokość inflacji w Polsce
Wnorowski (RPP) szacuje wzrost PKB i wysokość inflacji w Polsce
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

"IV kw. będzie myślę powyżej 3 proc. (wzrostu - PAP) PKB, natomiast cały rok 2022 r. będzie gdzieś w przedziale od 4 do 5 proc." - powiedział członek RPP.

Dodał, że w II poł. 2023 r. inflacja zejdzie poniżej 10 proc.

GUS poda wstępny szacunek PKB Polski w 2022 r. w najbliższy poniedziałek, 30 stycznia.

Według konsensusu PAP Biznes, w 2022 r. polska gospodarka urosła o 4,8 proc. wobec wzrostu o 6,8 proc. w 2021 r. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (16)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Infalcja to dodatkowy podatek a my, 36 mln kraj mamy 44 mln Ukrainę na utrzymaniu i jeszcze musimy utopie OZE finansować.
samsza
https://biznes.pap.pl/konsensusy

konsensus brzmi dumnie!
lukkiee
Na kilka dni przed publikacją danych o PKB za poprzedni rok ten człowiek szacuje wzrost "od 4 do 5 proc.".

Precyzja tego umysłu jak u Glapińskiego, który mawiał: " inflacji nie będzie, raczej deflacja" (na kilka miesięcy przed strzałem inflacji na 10 proc plus r/r.

Czy leci z nami pilot? Może chociaż
Na kilka dni przed publikacją danych o PKB za poprzedni rok ten człowiek szacuje wzrost "od 4 do 5 proc.".

Precyzja tego umysłu jak u Glapińskiego, który mawiał: " inflacji nie będzie, raczej deflacja" (na kilka miesięcy przed strzałem inflacji na 10 proc plus r/r.

Czy leci z nami pilot? Może chociaż ktoś, kto obejrzał 1 lub 2 odcinki "Katastrofy w przestworzach"?

Na razie lecą w kulki.
itso_rift
oni sa tak zajęci pilnowaniem swojego stołka i premi za dobre sprawowanie ze ani konia trojańskiego nie sa wstanie odróżnić jeden nawet wybuchł w biurze dosłownie

czy ktoś tym ludziom badał poziom głupoty ?
podatnik-
Funkcjonariuszu Wnorowski czy wiecie o czym mówicie? ano mówicie o PRLu bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 28 stycznia 2023 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy Funkcjonariuszu Wnorowski czy wiecie o czym mówicie? ano mówicie o PRLu bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 28 stycznia 2023 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i to wszystko powstało pod czujnym okiem dwóch niezależnych telewizji założonych przez kapusi SB i członka Millera, który do dzisiaj nie rozliczył się z afer, w których brał udział?Jeżeli na tej podstawie możecie prognozować wzrost PKB to współczuję "stanu umysłu"?
jas2
„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”
jas2
POdpisuj się raczej POdatnik, a nie podatnik_.
itso_rift odpowiada jas2
żeby jeszcze mieli naczyzm zerować i dalej utrzymywać się u władzy
itso_rift odpowiada itso_rift
jas2 ty w nich wierzysz bo jako przedsiębiorca ich utrzymujesz hehe
podatnik-
jas2 2023-01-28 11:41 Proszę czytać ze zrozumieniem! Ja pisałem: to nie kraj , to nie mój kraj, to PRL bis a ten cytat to słowa Amerykanina, rzymsko-katolika, którego rodzina dorobiła się majątku rozpijając obywateli USA, wypowiedziane do "niewolników" mieszkających w Berlinie Zachodnim!

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki