Włoscy piłkarze przyjadą do Polski z własnym prowiantem

Reprezentacja Włoch na Euro 2012 zabiera z sobą do Polski 200 kilogramów makaronu, 200 kilogramów przecieru pomidorowego i sto litrów oliwy z oliwek. Donosi o tym "Corriere della Sera" na marginesie reportażu z Wieliczki, gdzie "azzurri" będą mieli swoją kwaterę.

Trudno o bardziej melancholijną lokalizację - stwierdza autor reportażu Fabrizio Roncone. To jedno z tych miejsc, w których jeśli przegrasz, będziesz przekonany, że słusznie, a jeśli wygrasz, pomyślisz, że niezasłużenie.

Włoscy piłkarze i towarzyszące im osoby zajmą 55 pokojów. Z ich okien, pisze wysłannik największego włoskiego dziennika, widać starą kopalnię soli, tory kolejowe i ogródek, w którym rosną kalafiory i ogórki. Opiekująca się nim pani Iwona czekała na Alessandro Del Piero i Francesco Tottiego, a słysząc, że nie będzie ich na Euro, doszła do wniosku, że Włosi muszą mieć wielu doskonałych piłkarzy, skoro obaj mistrzowie pozostali w domu.

Z uznaniem reportażysta wyraża się o stadionie Cracovii, na którym Włosi będą trenować. Nie ma też słów dla całego Krakowa, a szczególnie dla Rynku Głównego, który nazywa prawdziwym klejnotem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/dj
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil