Włochy: kary za kłamstwo oświęcimskie

Karę pozbawienia wolności od dwóch do sześciu lat za negowanie Holokaustu przewiduje poprawka do włoskiego kodeksu karnego. Dziś została ostatecznie przyjęta przez parlament. Za głosowało 237 deputowanych, przeciwko tylko pięciu.

Włochy: kary za kłamstwo oświęcimskie
Włochy: kary za kłamstwo oświęcimskie (YAY Foto)

Obecny w parlamencie prezes Związku Żydów Włoskich Renzo Gattegna oświadczył, że to historyczny dzień dla jego kraju. Podkreślił, że ustawa w żadnej mierze nie będzie krępować wolności badań naukowych ani ścigać za przekonania.

Karze podlegają wyłącznie czyny i inicjatywy, jak organizacja grup czy stowarzyszeń, których głównym celem jest szerzenie nienawiści na tle rasowym czy religijnym; także propaganda ideologii opartych na dyskryminacji na tym tle, jak i podyktowane nimi przejawy przemocy. Dyskusji w parlamencie na temat ustawy towarzyszyły kontrowersje w środowiskach naukowych, szczególnie historyków, oraz w mediach. Przeważyła jednak opinia, że i we Włoszech tzw. negacjonizm nie może pozostać bezkarny.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/em/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~odkodowany

W ostatnich dniach poinformowano o współpracy z międzynarodową kancelarią w celu ochrony Polski przed kłamstwami o "Polskich obozach" , czy ten portal o tym informował ?

Kto dobiera tematy ?

! Odpowiedz
0 10 ~Grzechu_comeback

POMYLENIE Z POPLĄTANIEM!!!!!
Kłamstwo Oświęcimskie to NIE TO SAMO co negacja Holokaustu!

! Odpowiedz
2 6 ~lokx

Nie za oświęcimskie, ale dot.Auschwitz. Wstydzcie się redaktorzy.

! Odpowiedz
0 5 ~Grzechu_comeback

mało tego, dotyczące Auschwitz i NIEMCÓW-to jest prawda o Oświęcimiu. Wszystko inne to jest właśnie kłamstwo oświęcimskie.

! Odpowiedz
1 5 ~zzzzzzz

Myśl logicznie. Kłamstwem jest mówienie o polskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, a nie niemieckim, powstałym na okupowanych ziemiach polskich, obozie zagłady w Auschwitz.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil